Ulft, Netherlands

Zelhem maakt vuist voor behoud bibliotheek

Regio8 | 23 januari 2018 16:41 | Aangepast op 23 januari 2018 16:41

"Het is meer dan het aantal waar we op gehoopt hadden", aldus Johan de Boer, voorzitter van de Stichting Vrienden van de Bibliotheek Zelhem. "Een groot deel van de bevolking heeft duidelijk aangegeven wat er met de bibliotheek moet gebeuren." De stichting maakt zich grote zorgen over de plannen van Bronckhorst om woningen te realiseren in het huidige pand. "Dat de Zelhemmer zich daar zorgen over maakt, is volslagen helder", vertelt Marianne Besselink, burgemeester van Bronckhorst. "Dat én het karakter van het pand én de bibliotheekfunctie behouden moet blijven, daar is geen twijfel over mogelijk."

Bronckhorst geeft echter aan dat het huidige pand aan de Burgemeester Rijpstrastraat ‘niet geschikt’ is voor een bibliotheekfunctie en wil meehelpen bij de zoektocht naar een nieuwe locatie. De stichting roept juist op tot het inrichten van een ‘Cultuurhuus’ met meerdere partijen in het huidige pand. "Daarmee wordt de leefbaarheid en de vitaliteit enorm gestimuleerd", aldus De Boer. "Het is een meerjarenplan, maar daar gaan we voor. Wij denken niet dat de andere mogelijkheid nog een optie is."

Op 20 februari heeft de gemeente Bronckhorst een gesprek ingepland over de toekomst van de bibliotheek in Zelhem. De locatie hiervan wordt nog bekend gemaakt.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Woningbrand aan Aaltenseweg in Lichtenvoorde

Aan de Aaltenseweg in Lichtenvoorde is zondagmiddag de brandweer gealarmeerd voor een woningbrand. B...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval op Wildenborchseweg in Vorden

Op de Wildenborchseweg in het buitengebied van Vorden heeft zaterdagavond een eenzijdig verkeersonge...

Illegale rave in gekraakt pand Doetinchem beëindigd door politie

De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een illegale raveparty beëindigd in een gekraak...

Zwarte Cross verrast: geen online tickets, maar ouderwets in de rij

De Zwarte Cross is vrijdag voor even teruggegaan naar vroeger. Bij Café De Tol verkocht de organisat...

Op de elfde van de elfde is Sint Maarten in Duitsland een groots kinderfeest

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is het feest van Sint Maarte...

TenneT presenteert forse investeringsplannen: extra transformator in Langerak

Landelijk netbeheerder TenneT heeft zijn investeringsplannen voor de komende vijftien jaar gepresent...