Ulft, Netherlands

Zalencentrum maakt plaats voor acht woningen

Zalencentrum De Boer in Harreveld gaat plaatsmaken voor acht kleine woningen voor senioren en starters. Het café naast het zalencentrum blijft wel bestaan.
Davie Klein Gunnewiek | 1 oktober 2021 17:30 | Aangepast op 1 oktober 2021 17:30
“Het gaat om zogenoemde ‘Small Houses’ die gebouwd gaan worden”, zegt wethouder Marieke Frank van de gemeente Oost Gelre. “Dat zijn een soort ‘Tiny houses’, maar deze worden wel aangesloten op alle nutsvoorzieningen.” Volgens Frank is er veel belangstelling voor de kleine woningen. De bedoeling is dat toekomstige bewoners in een collectief particulier opdrachtgeverschap (CPO) volledige zeggenschap krijgen over de uiteindelijk te realiseren woningen.

De locatie van het zalencentrum stond al langere tijd in de planning als mogelijke locatie voor woningbouw. Als de gemeenteraad binnenkort akkoord gaat met de plannen kan de bouw in het eerste kwartaal van 2022 starten. Naar verwachting zullen de nieuwe woningen in de zomer worden opgeleverd.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

Bart Sollman | 9 nov 2025 09:30

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Zwarte Cross verrast: geen online tickets, maar ouderwets in de rij

De Zwarte Cross is vrijdag voor even teruggegaan naar vroeger. Bij Café De Tol verkocht de organisat...

Op de elfde van de elfde is Sint Maarten in Duitsland een groots kinderfeest

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is het feest van Sint Maarte...

TenneT presenteert forse investeringsplannen: extra transformator in Langerak

Landelijk netbeheerder TenneT heeft zijn investeringsplannen voor de komende vijftien jaar gepresent...

Van onbekenden tot vrienden: Chris en Hussein over Buddy to Buddy Lochem

Sinds april is de gemeente Lochem gestart met een project dat nieuwkomers die hun land moesten verla...

Opgeheven Ouderenfeest helpt Paviljoen de Strang Ulft

Het muziekevenement Oude IJsselstreek 65+, de jaarlijkse middag in de feesttent Oer waar Ouderen sam...

Lampjes, liedjes en lange tradities: Sint Maarten blijft in Duitsland groots boven ‘elfde van de elfde’ start carnaval

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is Sint Maarten een springle...