gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woningen in Muziekbuurt Doetinchem worden verduurzaamd

291f03ed056ec0895140d041a646341a.jpg

Wooncorporatie Sité Woondiensten gaat 58 huurwoningen in de Muziekbuurt in Doetinchem verduurzamen. Het gaat om verschillende woningen aan de Bach-, Beethoven-, Mozart-, Sweelinck- en Schubertlaan.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
De woningen worden duurzamer gemaakt door het dak te vernieuwen met nieuwe dakpannen, waarbij ook isolatie wordt aangebracht. Daarnaast worden de kozijnen aan de voor- en achterkant van de woning vervangen en voorzien van triple glas voor betere energie-efficiëntie. “Met onze jaarlijkse aanpak van 250-300 woningen leveren we een belangrijke bijdrage aan de energietransitie”, legt Saar Veneman, directeur-bestuurder Sité Woondiensten uit. “Met een pakket aan maatregelen maken we de woningen in de Muziekbuurt comfortabel en energiezuinig. Daarmee houdt Sité de woonlasten betaalbaar.”

Ter voorbereiding van de verduurzaming aan de woningen wordt er eerst nog onderzoek gedaan naar onder andere de dak- en vloerconstructie. Om de huurders van de woningen een idee te geven hoe alles eruit moet komen te zien, komt er een modelwoning. Hier kunnen de bewoners onder andere de nieuwe ventilatie-installatie en de kleuropties voor de kunststofkozijnen bekijken. De werkzaamheden moeten in maart 2025 van start gaan. Naar verwachting moeten die eind november 2025 afgerond zijn.

Lees ook

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.

HuisBargh0.png

Kasteel Huis Bergh heropent in september na grootschalige restauratie

Het gerestaureerde kasteel Huis Bergh opent op zaterdag 19 september opnieuw zijn deuren voor publiek. In de honderd dagen voorafgaand aan de opening is er een speciaal ‘aftelprogramma’ om te vieren dat het kasteel weer te bezoeken is.

IMG_8053.JPG

Toeloop bij bouwplannen Gorssel: hoop op woning, maar inschrijving nog niet mogelijk

De belangstelling voor het woningbouwplan in het noordelijk deel van de Smitskamp in Gorssel is groot. Tijdens een inloopbijeenkomst in de Brinkkerk trok het plan een constante stroom bezoekers. Inschrijven voor een woning is echter nog niet mogelijk, benadrukt de gemeente Lochem.

KERKETTEN10.jpg

Ettense kerk ondergaat complete metamorfose: ‘Mensen werden emotioneel’

Na vier jaar voorbereiden en bijna een jaar intensief verbouwen is de Martinuskerk in Etten weer open. Niet meer alleen als kerk, maar als multifunctionele ontmoetingsplek met vier verschillende ruimtes. Volgens uitbater Stan Teunissen en voorzitter Peter Ketelaar moet het gebouw uitgroeien tot het nieuwe hart van het dorp.

DruRaad.jpg

Oude gemeenteraad moet stemmen of DRU-subsidie eerder overgemaakt wordt

Hoewel de uitslag van de verkiezingen al vastgesteld is en de raadsleden de nieuwe verhoudingen in de raad weten, vergadert de gemeenteraad van Oude IJsselstreek donderdag nog in oude samenstelling. Hét verkiezingsonderwerp staat weer op de agenda; het DRU Industriepark.

Informateurs.jpg

GBB schuift Ebbers en Oosterwijk naar voren als informateurs in Bronckhorst

De GBB heeft Dick Ebbers en Cees Oosterwijk voorgedragen als informateurs in de gemeente Bronckhorst. De partij wil daarmee vaart maken in de vorming van een nieuwe coalitie na de gemeenteraadsverkiezingen.