gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winterswijkers moeten cel in na afpersing voor drugsgeld

63987e16da39de0b05ee0e02ab3f6162.jpg

Twee mannen uit Winterswijk zijn veroordeeld voor het stelen van een pinpas om geld te pinnen. Een 48-jarige man kreeg de zwaarste straf, hij perste het slachtoffer af omdat hij het geld nodig had voor zijn eigen drugsgebruik.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Het incident vond in juni 2023 plaats in de woning van een van de veroordeelden, een 26-jarige man. Het slachtoffer werd via Facebook uitgenodigd om bij een vrouw wat te komen drinken. “Toen het slachtoffer binnen was, kwam de 48-jarige man de woning binnen”, meldt de Rechtbank Gelderland. “Hij bedreigde het slachtoffer en sloeg hem met een vuist tegen de mond. Hij zei tegen het slachtoffer dat hij 5000 euro wilde hebben. Het slachtoffer gaf uit angst zijn pinpas en pincode af. De 26-jarige man ging met de pinpas en pincode weg en pinde een bedrag van 200 euro van de bankrekening van het slachtoffer.”

Volgens de rechtbank trok de 48-jarige man de andere dader mee in zijn plan. Hij zou daarbij uit zijn om geld te verkrijgen voor zijn eigen drugsgebruik. De rechtbank rekent hem dit zwaar aan, wat resulteert in een veroordeling voor afpersing en het medeplegen van de diefstal. De 48-jarige man kreeg een celstraf van zestien maanden opgelegd, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moet hij een schadevergoeding van bijna 160 euro aan het slachtoffer betalen.

Medeplegen
De 26-jarige man was volgens de rechtbank niet betrokken bij de afpersing. Ook gebruikte hij geen geweld. Wel pinde hij het geld en verzuimde hij om de politie te waarschuwen. Voor het medeplegen van de diefstal krijgt de man een celstraf van 120 dagen, waarvan 27 dagen voorwaardelijk opgelegd. Ook moet de man 50 euro betalen aan het slachtoffer. Hij zit zijn gevangenisstraf inmiddels al uit. Een 55-jarige vrouw die ook in de woning aanwezig was, is vrijgesproken.

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

96704b9f-93d9-4792-af24-dc89a3148cf0.jpg

Twee personen gewond na aanrijding op de N318 bij Varsseveld

Twee personen zijn woensdagmiddag gewond geraakt na een frontale botsing op de N318 ter hoogte van Aalten. De weg is tijdelijk afgesloten.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.