gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winterswijkers moeten cel in na afpersing voor drugsgeld

63987e16da39de0b05ee0e02ab3f6162.jpg

Twee mannen uit Winterswijk zijn veroordeeld voor het stelen van een pinpas om geld te pinnen. Een 48-jarige man kreeg de zwaarste straf, hij perste het slachtoffer af omdat hij het geld nodig had voor zijn eigen drugsgebruik.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Het incident vond in juni 2023 plaats in de woning van een van de veroordeelden, een 26-jarige man. Het slachtoffer werd via Facebook uitgenodigd om bij een vrouw wat te komen drinken. “Toen het slachtoffer binnen was, kwam de 48-jarige man de woning binnen”, meldt de Rechtbank Gelderland. “Hij bedreigde het slachtoffer en sloeg hem met een vuist tegen de mond. Hij zei tegen het slachtoffer dat hij 5000 euro wilde hebben. Het slachtoffer gaf uit angst zijn pinpas en pincode af. De 26-jarige man ging met de pinpas en pincode weg en pinde een bedrag van 200 euro van de bankrekening van het slachtoffer.”

Volgens de rechtbank trok de 48-jarige man de andere dader mee in zijn plan. Hij zou daarbij uit zijn om geld te verkrijgen voor zijn eigen drugsgebruik. De rechtbank rekent hem dit zwaar aan, wat resulteert in een veroordeling voor afpersing en het medeplegen van de diefstal. De 48-jarige man kreeg een celstraf van zestien maanden opgelegd, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moet hij een schadevergoeding van bijna 160 euro aan het slachtoffer betalen.

Medeplegen
De 26-jarige man was volgens de rechtbank niet betrokken bij de afpersing. Ook gebruikte hij geen geweld. Wel pinde hij het geld en verzuimde hij om de politie te waarschuwen. Voor het medeplegen van de diefstal krijgt de man een celstraf van 120 dagen, waarvan 27 dagen voorwaardelijk opgelegd. Ook moet de man 50 euro betalen aan het slachtoffer. Hij zit zijn gevangenisstraf inmiddels al uit. Een 55-jarige vrouw die ook in de woning aanwezig was, is vrijgesproken.

Lees ook

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.

A12.png

Rijkswaterstaat waarschuwt voor vertraging op A12: 'Forse hinder op donderdag'

Rijkswaterstaat verwacht op donderdagochtend wél forse verkeershinder wegens de afsluitingen van de IJsselbrug. Wie woensdagochtend vanaf Duiven de brug in de A12 over ging, merkte dat alle rijbanen gewoon open waren, ondanks waarschuwingen van Rijkswaterstaat. Op woensdagavond verandert de verkeerssituatie echter, waardoor er vanaf donderdag nog maar twee rijbanen open zijn.

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.