gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wijngaard bevriest uitlopers tegen vorst

fe31a5ad18fef1f3845d9d9c0ed365f1.jpg
Redactie REGIO8 |

We spuiten water en dat wordt ijs”, aldus wijnboer Gerard Ensing. “Dat ijs gaat om de uitlopers en de knoppen van de druiven zitten en doordat het ijs wordt, neemt het veel energie op en wordt het niet kouder dan nul graden.” Vervolgens zit er een klein glazig laagje over de hele wijnrank heen. “Nul graden, dat kunnen druiven wel hebben. Maar las het onder nul komt kan de druif dat niet hebben.”

Ensing is de hele nacht opgebleven om de temperatuur in de gaten te houden. “Zo snel als het nodig is, dan beginnen we met sproeien. Daarna moeten we in de gaten houden of alles goed blijft lopen.” Het ziet er niet naar uit dat Ensing de komende nachten meer slaap krijgt. “Aankomende nacht komt het weer. Dus weer een nachtje niet slapen, dan word ik wel een keer moe.”

Foto: Wijngaard Hesselink


Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.