gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw spoor in grensgebied: onderzoek naar verdwijning Borculoër Wico van Leeuwen

Schermafbeelding 2026-06-25 143543
Foto: 112Achterhoek-nieuws

De politie heeft mogelijk een nieuw aanknopingspunt gevonden in het onderzoek naar de verdwijning en vermoedelijke dood van de 48-jarige Wico van Leeuwen uit Borculo. Duitse en Nederlandse politieagenten hebben maandag onderzoek gedaan in een natuurgebied bij het Duitse Vreden.

Viggo Zweverink | Bas te Velthuis |  | Aangepast op

‘De zoekactie vond plaats op een terrein waar zich een kleine vijver en ook een hut bevinden. Wij zijn die dag op verzoek van de onderzoek leidende instantie in Nederland in actie gekomen. Deze had via een rechtshulpverzoek om ondersteuning gevraagd’, laat de Duitse politie in een schriftelijke reactie weten. ‘Op het terrein is gezocht naar bewijsmateriaal. Daarbij zijn duikers, diensthonden en agenten van een ME-/honderdtal-eenheid ingezet.’

‘Het bewijsmateriaal waarop werd gehoopt, is tijdens de doorzoeking niet gevonden. Alleen in de hut sloeg één van de honden aan. Daar is geprobeerd mogelijke sporen veilig te stellen. Of deze verband houden met het genoemde onderzoek, wordt momenteel onderzocht’, zegt de Duitse politie.

Volgens de onderzoekers kan het gevonden spoor van belang zijn voor het verdere verloop van de zaak. Over de aard van de aanwijzingen zijn vooralsnog geen nadere details bekendgemaakt. ‘De Duitse autoriteiten hebben ondersteuning verleend in het kader van rechtshulp. Het onderzoek zelf wordt in Nederland uitgevoerd’, aldus de Duitse politie.

De zaak rond de Borculoër houdt Berkelland al geruime tijd bezig. Het nieuwe onderzoek in Duitsland wordt gezien als een belangrijke ontwikkeling binnen het lopende rechercheonderzoek. De politie heeft nog niet bekendgemaakt welke vervolgstappen zullen worden genomen.

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.