gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw spoor in grensgebied: onderzoek naar verdwijning Borculoër Wico van Leeuwen

Schermafbeelding 2026-06-25 143543
Foto: 112Achterhoek-nieuws

De politie heeft mogelijk een nieuw aanknopingspunt gevonden in het onderzoek naar de verdwijning en vermoedelijke dood van de 48-jarige Wico van Leeuwen uit Borculo. Duitse en Nederlandse politieagenten hebben maandag onderzoek gedaan in een natuurgebied bij het Duitse Vreden.

Viggo Zweverink | Bas te Velthuis |  | Aangepast op

‘De zoekactie vond plaats op een terrein waar zich een kleine vijver en ook een hut bevinden. Wij zijn die dag op verzoek van de onderzoek leidende instantie in Nederland in actie gekomen. Deze had via een rechtshulpverzoek om ondersteuning gevraagd’, laat de Duitse politie in een schriftelijke reactie weten. ‘Op het terrein is gezocht naar bewijsmateriaal. Daarbij zijn duikers, diensthonden en agenten van een ME-/honderdtal-eenheid ingezet.’

‘Het bewijsmateriaal waarop werd gehoopt, is tijdens de doorzoeking niet gevonden. Alleen in de hut sloeg één van de honden aan. Daar is geprobeerd mogelijke sporen veilig te stellen. Of deze verband houden met het genoemde onderzoek, wordt momenteel onderzocht’, zegt de Duitse politie.

Volgens de onderzoekers kan het gevonden spoor van belang zijn voor het verdere verloop van de zaak. Over de aard van de aanwijzingen zijn vooralsnog geen nadere details bekendgemaakt. ‘De Duitse autoriteiten hebben ondersteuning verleend in het kader van rechtshulp. Het onderzoek zelf wordt in Nederland uitgevoerd’, aldus de Duitse politie.

De zaak rond de Borculoër houdt Berkelland al geruime tijd bezig. Het nieuwe onderzoek in Duitsland wordt gezien als een belangrijke ontwikkeling binnen het lopende rechercheonderzoek. De politie heeft nog niet bekendgemaakt welke vervolgstappen zullen worden genomen.

Lees ook

Droogte_040

Historisch lage waterstand Rijn zet droogtebescherming Achterhoek op scherp: sproeiverbod in aantocht

De waterstanden in de Rijn en de IJssel zijn voor de tijd van het jaar historisch laag. Hoewel het waterpeil in beken en kleinere rivieren als de Oude IJssel en de Berkel voorlopig nog binnen de normale marges ligt, waarschuwt Waterschap Rijn en IJssel dat de situatie snel kan omslaan. Als de droogte aanhoudt, kondigt het waterschap later deze week of begin volgende week een sproeiverbod af.

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.