Ulft, Netherlands

Wijnbergse brug na bijna een half jaar gerepareerd, vaarverkeer was de dupe

Na bijna een half jaar is de Wijnbergse brug in Doetinchem weer gerepareerd. Begin maart werd de slagboom vernield door een automobilist, waarna het vaarverkeer vijf maanden lang hinder ondervond. Passanten moesten het openen van de brug zes uur van te voren aanvragen, nu is de situatie 'eindelijk' opgelost.
Bart Sollman | 4 augustus 2023 15:07 | Aangepast op 4 augustus 2023 15:07
“Het is echt ongelooflijk”, zei Jos Jansen een tijdje terug. Naast dat hij sloepen verhuurd onder de naam Bommen Berend, heeft hij ook een eigen boot die niet onder de ongeopende brug door kan. Hij ergerde zich aan het feit dat de brug defect was en dat vooral watergebruikers de dupe ervan waren, gezien de wachttijd van zes uur: “Dit zie je echt nergens in Nederland, dat je zo vroeg van tevoren moet vragen of je onder de brug door mag."

De brug wordt onderhouden door de gemeente Doetinchem, maar wordt beheerd door het Waterschap Rijn en IJssel. De gemeente is dus ook verantwoordelijk voor het herstellen van de schade. Zij geven aan dat er een heel specifiek onderdeel van de slagboom kapot was, een onderdeel dat nergens op voorraad was.

Handmatig bedienen
De brugbediening moest zo vroeg aangevraagd worden omdat hij niet meer op afstand bediend kon worden. "Dat betekent dat op het moment dat er een verzoek tot opening binnenkwam, er mensen ter plaatse moesten komen die de brug ‘handmatig’ openden en het verkeer regelden", laat een woordvoerder van de gemeente weten. Voor elke opening moesten vier medewerkers ter plaatse komen. Een verkeersregelaar voor het fietspad, eentje voor de rijbaan, een technisch medewerker én een brugwachter.

Onderdeel te laat
Het was de bedoeling dat de vroege aanmeldtijd bij de brug maar een paar weken zou duren. In een interne mail van het waterschap staat namelijk: ‘De levering van diverse materialen zal ongeveer vier tot zes weken duren’. In plaats van maximaal zes weken, is het dus vijf maanden geworden. Het onderdeel had simpelweg vertraging.

Foto: REGIO8

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...