Ulft, Netherlands

Wielrenster Groot gehuldigd door gemeente

Baanwielrenster Caroline Groot is donderdag door de gemeente Doetinchem gehuldigd met een sportmedaille. Ze veroverde op de Paralympische Spelen in Tokio een bronzen medaille op de vijfhonderd meter.
Jasper Hazelaar | 9 september 2021 18:45 | Aangepast op 9 september 2021 18:45
“Ik had niet verwacht een medaille en oorkonde te krijgen", aldus Groot na de huldiging in de raadzaal. "Gewoon alleen een bedankje. Dat had ik ook al mooi gevonden." Ze veroverde de medaille op de vijfhonderd meter tijdrit in de klasse C4-C5. Met een tijd van 35,599 seconden verbrak ze op dat moment het wereldrecord. Ze werd in de raadszaal toegesproken door burgemeester Mark Boumans en wethouder Rens Steintjes in het bijzijn van haar familie en vriend.

Voor Groot was het haar eerste deelname aan de Paralympische Spelen. Ze weet op dit moment niet of ze nog een keer deelneemt. De baanwielrenster wil door blijven gaan met haar sport, maar volgt tegelijkertijd een studie Rechten. De Doetinchemse is meervoudig wereldkampioen baanwielrennen para-cycling, waarin ze momenteel uitkomt in de C5-klasse.

Foto: REGIO8

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...