gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Waterstofstation geplaatst in Doetinchem

1d17f6bff7963a1723129071481094e0.jpg

Het grootste openbare waterstoftankstation van Europa is maandagochtend in Doetinchem op zijn plek getakeld. Vanaf half december kunnen eigenaren van voertuigen op waterstof er tanken, maar het is nog niet bekend wanneer de bussen van Arriva aan de pomp staan.

Jasper Hazelaar |

“In de containers zit alles om straks met waterstof te gaan tanken”, zegt directeur Paul Kuster van Kuster Olie over de installatie. De afgelopen maand zijn er al grondwerkzaamheden uitgevoerd bij het tankstation aan de Wijnbergseweg. “De containers kunnen de waterstof die wordt aangevoerd comprimeren in hogedrukcilinders tot ongeveer 500 en 1000 bar”, zo legt Kuster uit. In deze cilinders ligt de waterstof in gasvorm te wachten op een klant. Zodra deze zich meldt bij de dispenser, vloeit de waterstof vanuit de hogedrukcilinders in het voertuig.” Doetinchem krijgt daarmee het tiende openbare waterstoftankstation van Nederland. “Het wordt het grootste openbare waterstoftankstation van Europa”, vertelt Kuster. “In Groningen ligt een grotere, maar die staat achter een hekwerk. Ons station staat aan de openbare weg en iedereen kan komen tanken.”

Het blijft wel onduidelijk hoeveel mensen gebruik gaan maken van het waterstoftankstation, omdat het rijden op waterstof nog vrij onbekend is. Volgens het bedrijf rijden er maar 25 waterstofauto's in de Achterhoek rond. “Het is een beetje het ‘kip en het ei’ verhaal”, zegt Kuster. “Zolang er geen stations zijn, zijn er ook geen auto’s. De auto’s die er nu rijden zijn niet voldoende om het waterstofstation rendabel te krijgen." Het dichtstbijzijnde waterstoftankstation ligt op dit moment in Arnhem. Kuster: “We hebben de hoop dat mensen die straks op dat traject reizen, een waterstofauto gaan aanschaffen."

Voorlopig geen waterstofbussen
Ook tien waterstofbussen van Arriva zouden er vanaf december gaan tanken, maar door de brand van eind oktober in een werkplaats van in Doetinchem is dat uitgesteld. De vervoersmaatschappij zegt eerst het onderzoek naar de brand af te willen wachten. Tot die tijd blijven de bestelde waterstofbussen in Polen en is het onduidelijk wanneer de waterstofbussen in de Achterhoek de weg op gaan. “Laten we hopen dat het allemaal meevalt en dat de bussen begin volgend jaar alsnog de weg op kunnen”, aldus Kuster.

Waterstof uit de Achterhoek
Nu wordt waterstof nog aangeleverd vanuit Antwerpen, waar het vrijkomt bij het productieproces van een chemische fabriek. Kuster streeft er naar zo snel mogelijk waterstof te leveren uit de regio. “In het gebied Azewijn/Netterden, in de Liemers en in Zutphen zijn initiatieven gaande om grootschalig groene waterstof op te wekken”, weet Kuster. “We zijn een Achterhoeks bedrijf, dus het zou mooi zijn ook qua transportkosten, dat we waterstof gewoon uit de Achterhoek kunnen halen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.