Ulft, Netherlands

Vierde competitiezege op rij voor De Graafschap

De Graafschap heeft voor de vierde keer op rij gewonnen. Deze keer versloeg de ploeg van Marinus Dijkhuizen Helmond Sport. Het werd 3-1 op De Vijverberg.
Martijn Berkenfeldt | 21 november 2025 23:54 | Aangepast op 21 november 2025 23:54
Het lijkt de Superboeren goed te bevallen om vroeg in de wedstrijd meteen volle bak op de aanval te spelen. Net als in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk resulteerde dat opportunistische spel al in de eerste minuten in een treffer. Na zeven minuten voetballen zette Arjen van der Heide een aanval op en speelde af op Othniël Raterink. De mee opgekomen rechtsachter haalde de achterlijn en leverde een strakke, teruggetrokken voorzet af, die door Arjen van der Heide onberispelijk in de onderhoek achter Menno Bergsen werd geschoten: 1-0.
Ondanks dat De Graafschap het betere van het spel had, gaf de ploeg de Brabanders halverwege de eerste helft toch steeds meer het gevoel dat er iets te halen was op De Vijverberg. Grote kansen kwamen er niet voor de bezoekers, maar wel een behoorlijk aantal hoekschoppen. Die leverden echter geen gevaarlijke situaties op.
In de 39ste minuut kreeg de thuisploeg de mogelijkheid om de score te verdubbelen, toen een voorzet van Arjen van der Heide tegen de hand van Thomas Poll belandde. Waar scheidsrechter Rob Dieperink enkele minuten daarvoor aan de andere zijde van het veld een handsbal van een Graafschap-verdediger nog door de vingers had gezien, wees hij nu onverbiddelijk naar de stip. De kans was echter niet aan Bouke Boersma besteed: Zijn inzet werd gekeerd door Menno Bergsen.

Na de rust werd de druk op Helmond Sport weer snel opgevoerd, al liet het tweede doelpunt nu 12 minuten op zich wachten. Het was Othniël Raterink die de treffer op zijn naam mocht laten zetten. Hij werd goed van achteruit weggestuurd en kon op snelheid doorstomen richting het vijandelijke strafschopgebied. Na een enkele kapbeweging schoot hij de bal via de doelman in de touwen: 2-0.
Vijf minuten later profiteerde Ibrahim el Kadiri van een slippertje in de Helmondse defensie. Zijn voorzet vanaf de linkerflank bereikte aanvoerder Reuven Niemeijer, die vervolgens zijn achtste treffer van dit seizoen kon binnenschieten.
De Brabanders kwamen nog wel op 3-1, via een strafschop die werd toegekend nadat invaller Maik Lukowicz de bal tegen de hand van een Doetinchemse verdediger aan had gespeeld. De pingel werd benut door Lennerd Daneels.

Bij die 3-1 bleef het uiteindelijk. Daarmee heeft De Graafschap voor de vierde achtereenvolgende keer een Brabantse ploeg de das om gedaan. Met deze overwinning doet het team van Marinus Dijkhuizen goede zaken in de strijd om de tweede periode. Bovendien klimmen de Superboeren langzaam maar gestaag naar de subtop. Aankomende dinsdag om 20.00 uur is de volgende wedstrijd, uit tegen koploper ADO Den Haag. De volgende thuiswedstrijd is op 30 november om 16.45 uur tegen FC Eindhoven.

Foto: De Graafschap Media

Lees meer over:

De Graafschap|

Lees ook

Effectief De Graafschap wint ruim bij RKC Waalwijk

De Graafschap heeft zondagmiddag een overtuigende overwinning geboekt. De ploeg van trainer Marinus ...

De Graafschap beloont aanvaller Boersma met profcontract tot 2027

Aanvaller Bouke Boersma heeft zijn eerste profcontract getekend bij De Graafschap. De 20-jarige spit...

De Graafschap wint weer in de slotfase

De Graafschap heeft in de blessuretijd met 1-2 gewonnen van FC Den Bosch. Het was invaller Tim Braem...

Blamage De Graafschap in beker: amateurs GVVV met 4-2 te sterk

Het bekeravontuur van De Graafschap is dinsdagavond al in de eerste ronde gestrand in Veenendaal. Op...

De Graafschap buigt achterstand om in spectaculaire wedstrijd

De Graafschap heeft vrijdagavond op de eigen Vijverberg veerkracht getoond. De Doetinchemmers wisten...

De Jong vervangt geschorste El Kadiri bij De Graafschap: ‘Fedde is een logische keuze’

Middenvelder Fedde de Jong begint zaterdagmiddag tegen TOP Oss in de basis bij De Graafschap in plaa...