Ulft, Netherlands

Warmlopende auto gestolen op stoep Lobith

Regio8 | 6 december 2016 13:04 | Aangepast op 6 december 2016 13:04

"Ik was net klaar met de auto vrijmaken van het ijs", vertelt slachtoffer Oscar Seising. Hij liet de auto even met draaiende motor buiten staan midden in een woonwijk: "Ik loop naar binnen toe om mijn brood te halen en opeens was mijn auto weg. In een paar seconden." De diefstal sloeg in als een bom: "Daar word je wel verdrietig van", vertelt Angela, de vrouw van Oscar. "Het is toch iets waar je 15 jaar voor hebt gespaard, en nu is het weg."

Hoewel er aangifte is gedaan, heeft Oscar weinig hoop dat hij zijn auto nog terugziet. "Ik heb het gevoel dat ik hem nooit meer terugzie", aldus Oscar, die het nog geen plaats heeft kunnen geven: "Het is net een grap als je buitenkomt en de auto is weg." Ook bij Angela heeft de diefstal sporen achterlaten. "Je zit in een klein dorp en het vertrouwen was er, maar nu dus niet meer. Ik ga nu alles op slot doen en in de gaten houden."

Nog geen spoor van de dader
"Het lijkt bijna op een klassieker", zo omschrijft de politie de diefstal. "Iemand zag de kans schoon om er met een auto met draaiende motor vandoor te gaan. De auto staat inmiddels bij ons gesignaleerd en als wij hem aantreffen, dan is die voor ons." Tot op heden zijn er nog geen aanknopingspunten binnengekomen die de politie dichter bij de dader brengen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Luide oproep uit Winterswijk om steun juridisch verzet tegen desastreus besluit Duitse windturbines

Tot 3 februari hebben inwoners van Winterswijk en de gemeente de tijd om de bouw van inmiddels 12 ge...

Philip Brittijn wil na een wisselvallige eerste seizoenshelft weer minuten maken

Philip Brittijn wil na een matige en wisselvallige eerste seizoenshelft weer minuten kunnen maken op...

Ondanks mes in de rug hoopt Teselink op waardige opvolger in Berkelland

ACHTERGROND / De grote vraag luidt: is wethouder Gerjan Teselink door de eigen VVD-fractie richting ...

Winterkou laat de omvang van dak- en thuisloosheid zien in de hele Achterhoek: een toename óók over de grens

Het is goed nieuws voor mensen zonder dak of een thuis dat in de nachtopvang in Doetinchem méér bedd...

KNMI waarschuwt voor slecht zicht in de Achterhoek door mist

Het KNMI heeft van vrijdagmiddag tot halverwege zaterdagochtend code geel afgegeven voor de hele Ach...

Weerboer Gerrit voorspelt vanuit Ulft een weekend met de nodige zonnestralen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...