gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wandelgemeente Bronckhorst loopt voorop

ded8f7c986efdb884cc365023b64109d.jpg
Redactie REGIO8 |
“We wisten natuurlijk allang dat we hier heel mooi kunnen wandelen”, laat de trotse wethouder Jan Engels weten. “Maar dat dat ook landelijk gezien en nu erkend wordt is prachtig.” Bronckhorst is, naast inwoners en toeristen, ook erg gewild bij de Achterhoekse Wandel4Daagse. “Wij wandelen al voor de veertiende keer met de Achterhoekse Wandel4Daagse heel graag in de gemeente Bronckhorst”, aldus voorzitter Jo Weijers. “We lopen zelfs twee dagen in Bronckhorst. Er zijn heel veel paden waar we gebruik van maken, omdat het zo afwisselend is.”

De verkiezing wordt georganiseerd door Wandelkrant Te Voet. Bronckhorst moet het in de race om de titel opnemen tegen Hilvarenbeek en Goeree Overflakkee, maar maakt volgens de krant een goede kans. “In Bronckhorst wandel je in een coulissenlandschap dat je van de ene in de andere verbazing laat vallen”, schrijft redacteur Tom Kooiman. “In Bronckhorst zie je de Achterhoek op zijn best.”

Tot en met 20 april kan er nog gestemd worden op WandelgemeentevanhetJaar.nl.

Foto: REGIO8

Lees ook

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.