Ulft, Netherlands

VVD'er wil regio stem geven in Den Haag

Het Lochemse VVD-raadslid Erik Haverkort doet op 17 maart met een veertigste plek op de kieslijst een gooi naar een zetel in de Tweede Kamer. Ondanks dat de VVD de afgelopen jaren regeerde en daar kritiek op kreeg, vindt Haverkort dat de partij veel voor Nederland heeft betekend.
Kevin ten Dolle | 26 februari 2021 14:19 | Aangepast op 26 februari 2021 14:19

"Ik ben wel trots op wat de VVD de afgelopen tijd heeft gepresteerd", aldus de fractievoorzitter van de Lochemse afdeling. "Als ik denk aan de bankencrisis in 2012. Daar zijn we met elkaar, mede dankzij de VVD, uitgekomen. Onder aan de lijn is de VVD de enige partij die echte oplossingen voor echte problemen, van echte mensen te bedenken en uit te voeren. Dat aspect maakt dat ik me al heel lang thuis voel bij deze partij." Haverkort noemt nog geen concrete plannen, maar geeft aan dat er verschillende thema's in de regio zijn waarvoor hij zich wil inzetten als Tweede Kamerlid. "De Achterhoek heeft een grote verzameling van innovatieve bedrijven, ook is de behoefte aan leefbaarheid groot, en is het wonen in onze kernen en het winkelaanbod belangrijk", aldus de VVD'er.

Volgens Haverkort zijn al deze thema's van groot belang: "Ik ga er voor zorgen, met de rest van de Tweede Kamer, dat we voor de regio dat soort vraagstukken de komende jaren goed invullen." In de peilingen staat de VVD op 35 zetels. Of het Lochemse raadslid met zijn veertigste plek op de kieslijst daadwerkelijk een zetel verovert, weet hij niet: "Als je naar die peilingen kijkt, dan zou het misschien kunnen. Maar dat zijn uiteindelijk ook maar gewoon peiligen en het gaat uiteindelijk ook niet alleen om mij."

In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen biedt REGIO8 een podium aan Achterhoekse kandidaten. Kijk hieronder voor eerdere interviews:

- Kaya van den Dikkenberg (JONG)
- Gideon van Meijeren (Forum voor Democratie)

Foto: REGIO8

Lees ook

Over en sluiten voor De Graafschap, Dordrecht eindstation in play-offs

Het seizoen voor De Graafschap zit er na zaterdagavond op, na een nederlaag in Dordrecht. De Doetinc...

Veiligheid en grootte locatie kernthema’s tijdens drukke azc-avond in Aalten: zorgen én applaus in de Zuiderkerk

De stoelen in de grote kerkzaal van de Zuiderkerk in Aalten waren donderdagavond vrijwel allemaal be...

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met mogelijk een spatje regen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Alles of niets voor De Graafschap tegen FC Dordrecht in eerste ronde play-offs

Het is zaterdagavond ‘do or die’ voor De Graafschap in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht. Na het do...

Mijlpaal van miljoen euro op de loer voor Swim to Fight Cancer: ‘Nu vol gas doorgaan’

Swim to Fight Cancer is in de Achterhoek een waar begrip op het gebied van geld inzamelen voor de st...

Politie voor raadsel: lege taxibus blokkeert afrit A18 bij Doetinchem

Een bijzondere situatie vrijdagochtend op de afrit van de snelweg A18 in Doetinchem ter hoogte van d...