Ulft, Netherlands

VVD Oost Gelre verbaasd over brief gemeente

De VVD in Oost Gelre is verbaasd over een brief die de gemeente vorige week heeft gestuurd aan ondernemers. Daarin wordt specifiek aan horecaondernemers gevraagd om de coronamaatregelen extra goed na te leven nu de samenleving weer steeds meer open gaat.
Davie Klein Gunnewiek | 11 maart 2022 14:21 | Aangepast op 11 maart 2022 14:21
“Net nu er weer een beetje licht aan het einde van de tunnel is, komt de gemeente met dit vermanende vingertje richting onze ondernemers”, zegt fractievoorzitter Kees Porskamp van de VVD. “Ze worden weggezet als kinderen, die geen enkele verantwoordelijkheid nemen.” Porskamp had juist in deze tijd wel enige compassie van de gemeente verwacht. Volgens burgemeester Annette Bronsvoort is die compassie er zeker wel. “Het spijt mij als de brief op deze manier is overgekomen, maar zoek er verder niets achter“, zegt Bronsvoort. “Ik wil juist de complimenten uitspreken aan alle inwoners en ondernemers over hoe ze zich elke keer weer aanpassen aan de maatregelen. Maar we hebben als gemeente ook een dubbele rol als het gaat om de uitvoering van de coronamaatregelen en het ondersteunen van onze ondernemers. Dat zijn soms tegenstrijdige belangen.”

Porskamp vraagt zich af of de gemeente signalen binnen heeft gekregen, waardoor deze brief naar ondernemers is verstuurd. Daarop is het antwoord van de burgemeester kort. “Nee die signalen hebben we niet gekregen”, aldus Bronsvoort. Dat bevestigd volgens Porskamp nog eens de overbodigheid van de brief. Onafhankelijke Lijst Wallerbos sluit zich aan bij de woorden van de VVD. “U doet als gemeente vast u best, maar denk de volgende keer wat langer na, voordat u een brief als deze verstuurd”, aldus Paul Wallerbos.

Foto: REGIO8

Lees ook

Winst voor De Graafschap in ontsierde derby: supporters gewond terug naar Achterhoek

De Graafschap heeft donderdagavond met 1-2 gewonnen van Vitesse. Door een late treffer van aanvoerde...

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...