Ulft, Netherlands

Vrouwen in kooi tegen kinderprostitutie

Regio8 | 19 mei 2017 14:54 | Aangepast op 19 mei 2017 14:54

"Het kan natuurlijk iedereen overkomen", aldus initiatiefneemster Nathalie Ebbers uit Terborg. "Je weet niet waar je geboren wordt. Wij hadden daar ook geboren kunnen worden en dan zaten wij misschien in de prostitutie." Haar partner in de kooi, Tamara Mulder uit 's-Heerenberg, vult aan: "Wij zijn allebei vrouwen en vrouwen in de kinderprostitutie is zo verschrikkelijk. We proberen met deze actie er echt iets aan te doen en ze te steunen op afstand." De dames namen contact op met stichting Free A Girl en die gaven het akkoord om deze actie te starten.

Tijdens hun gevangenschap mogen ze drie keer hun kooi verlaten om naar het toilet te gaan. De rest van de tijd moeten ze met elkaar doorbrengen. Ze vinden steun aan elkaar. "Samen houden we het vol", aldus Ebbers. "Nu hebben we zoiets van, twaalf uur is wel lang, maar we zijn hele goede vrienden dus we kletsen ons er wel doorheen", vult Mulder haar aan. De dames hopen met hun actie vijfhonderd euro op te halen. Mulder: "Ik denk dat dat makkelijk te halen is. Ik hoop dat we nog meer op kunnen halen."

Goede Moed
Omstreeks 14.00 uur waren Ebbers en Mulder nog goedlachs aan het actievoeren. "Het zitten wordt wel steeds zwaarder", voegt Ebbers daar als kanttekening aan toe. De positieve reacties van passanten geven de dames goede moed voor de rest van de dag. "De kooi valt redelijk op. Je ziet wel dat mensen wat geven." De actievoersters verwachten dat het drukker wordt in de avonduren. "We zitten nu rond de tweehonderd euro", vertelt Ebbers over het reeds opgehaalde bedrag. Gedecideerd voegt ze daar aan toe: "Die vijfhonderd euro verwachten we nog te halen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...