Ulft, Netherlands

Volop schaatsplezier op natuurijs in de regio

Inwoners van de regio bonden afgelopen weekend massaal de ijzers onder om te schaatsen op natuurijs. Dat gebeurde op bevroren plassen als het Braamtse Gat en 't Hilgelo bij Winterswijk, maar ook op De Nevelhorst in Didam.
Jasper Hazelaar | 15 februari 2021 13:53 | Aangepast op 15 februari 2021 13:53

“Het is jaren geleden dat we zo’n mooie ijsvloer hadden”, zegt Didammer Harry Boerstal over de dichtgevroren recreatieplas bij zijn woonplaats. “Met dit zonnetje erbij is het echt genieten.” Tientallen schaatsliefhebbers kwamen zaterdag op de recreatieplas bij Didam af. Liefhebster Marit Krus schaatst nog weleens indoor bij De Scheg in Deventer, maar het schaatsen op natuurijs is voor haar bijzonder. Ze legt uit wat het voor haar betekent: “Dat je jezelf kan zijn”, vindt Marit. “Je kan gevoel in je schaatsen kwijt en leuk rondjes maken.”

Hoewel niet alle schaatsers zich hielden aan de coronamaatregelen genoot Boerstal van het plezier dat mensen hadden. “Het verbroedert enorm”, aldus de Didammer. “Iedereen heeft een woordje naar elkaar toe, dat is echt genieten.” Door de ingezette dooi is het met het schaatsplezier op natuurijs wel gedaan na het weekend. “Dan moet je het ook niet meer wagen”, vindt Boerstal. “Als wij maandag er nog opgaan denken mensen dat het kan, maar we willen het goede voorbeeld geven.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Nieuw festival net over de Duitse grens gaat culinaire hoogstandjes bieden

‘Mooiage’ heet het nieuw georganiseerde foodfestival waar ook Duitse en ook Nederlandse muziekarties...

Inwoners van Hummelo kunnen voor het eerst 'hun' kerktoren beklimmen

Inwoners van Hummelo en andere geïnteresseerden konden donderdag de meer dan honderdvijftig jaar oud...

Raad Lochem stemt in met voorstel om woningsplitsing mogelijk te maken

Woningen in Lochem kunnen voortaan gesplitst en gedeeld worden. De gemeenteraad ging dinsdag unaniem...

Man raakt bekneld bij eenzijdig ongeval op N18 bij Harreveld

Bij een eenzijdig ongeval nabij Harreveld op de N18 is donderdagochtend een persoon gewond geraakt. ...

Water drinken gestimuleerd in de Achterhoek: ‘Ik gun het iedereen dat zij lekker in hun vel zitten’

Van 10 juni tot en met 16 juni is het de Achterhoekse Waterweek. Deze actieweek wordt voor het eerst...

Gemeente Montferland sluit grens Beek voorlopig niet meer af: ‘We gaan eerst evalueren’

Nu de grenswegen tussen Beek en Elten weer open zijn kan de gemeente Montferland terugkijken. Om na ...