Ulft, Netherlands

Vijf nieuwe coronapatiënten opgenomen

Het RIVM meldt zaterdag dat er vijf inwoners uit de Achterhoek in het ziekenhuis zijn opgenomen met een coronabesmetting. Sinds woensdag zijn er geen nieuwe overlijdensgevallen in de Achterhoek meer gemeld bij de organisatie.
Regio8 | 9 mei 2020 14:41 | Aangepast op 9 mei 2020 14:41
Twee inwoners uit Aalten zijn opgenomen in het ziekenhuis. Doetinchem, Oost Gelre en Berkelland kennen één nieuwe ziekenhuisopname. Doetinchem is de zwaarst getroffen gemeente met 22 inwoners die opgenomen zijn, of opgenomen zijn geweest. Montferland (18), Oude IJsselstreek (17), Bronckhorst (17), Oost Gelre (15), Berkelland (11), Aalten (8) en Winterswijk (5) kennen minder coronapatiënten die zich in het ziekenhuis moesten laten behandelen. In totaal zijn er 113 inwoners uit de regio opgenomen. Ook inwoners die zijn ontslagen worden meegenomen in deze cijfers.

Het RIVM meldt zaterdag dat er geen nieuwe overlijdensgevallen zijn bijgekomen, waardoor het aantal sterfgevallen op 59 blijft staan. Dat getal is sinds woensdag onveranderd. Doetinchem blijft met vijftien overleden inwoners het hardst geraakt. Het aantal overlijdensgevallen in Oude IJsselstreek (9), Berkelland (7), Montferland (7), Oost Gelre (6), Bronckhorst (6), Aalten (6) en Winterswijk (3) ligt lager. Het aantal sterfgevallen kan volgens het RIVM voor een vertekend beeld zorgen, omdat een overlijden niet altijd dezelfde dag wordt doorgegeven of meegeteld.

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....