Ulft, Netherlands

Versoepeling reddingsboei voor Byvoorde

Het openluchtbad Byvoorde in Wehl stroomde woensdag ondanks de bijna tropische temperatuur vanwege de coronacrisis niet vol. Het water staat het zwembad inmiddels tot aan de lippen.
Regio8 | 24 juni 2020 16:49 | Aangepast op 24 juni 2020 16:49

"Eigenlijk raakt het ons op alle fronten", aldus Monique Loda, bedrijfsleidster van het buitenbad. "Het personeel werkt meer, omdat we alleen maar met vaste mensen werken nu. Ik mag helaas de seizoensmedewerkers niet inzetten. In een normaal seizoen zouden we nu ongeveer 1.000 tot 1.500 mensen kunnen hebben, dat redden we nu niet. Dat heeft wel impact." Loda geeft aan dat het zwembad hoopt dat er vanaf 1 juli weer een stapje bij mag en dat ze de gezinnen wat meer ruimte kunnen geven. Het bad is al ruim een maand open en heeft in die periode vooral vaste bezoekers ontvangen. Zoals de familie Peters uit Zevenaar, die zich niet laat weerhouden door het virus. "In zoverre, ik denk dat je corona overal kan opvangen", aldus Rikkert Peters. "Dus ook hier. Maar als je je houdt aan de voorschriften, heb ik er wel vertrouwen in dat het goed komt."

Naast het toezicht op het houden van anderhalve meter afstand heeft het zwembad speciale looproutes ingesteld en wordt er gezwommen op reservering. Als de maatregelen verder versoepeld worden, kan het bad openblijven. Maar bij een tweede coronagolf kan de stichting die het zwembad beheert echter kopje onder gaan. "Dan wordt het spannend", beseft ook Loda. "Dan hoop ik dat de gemeente ons gaat ondersteunen. Ons personeel moet nu al op de tenen lopen. Niemand heeft vakantie deze zomer. Waar we normaal er altijd even een paar weken tussenuit gaan, is dat nu niet het geval. Dus petje af voor mijn team, ik heb echt een wereldteam hier staan."

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...