Ulft, Netherlands

Verhoogde kans op natuurbrand in regio

De Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland waarschuwt voor het gevaar van brand in de natuur op dit moment. Daarom heeft de VNOG opgeschaald naar de 'extra alert'-fase.
Regio8 | 27 maart 2020 11:22 | Aangepast op 27 maart 2020 11:22
"Met de opschaling willen we aangeven dat je extra voorzichtig moet zijn in de natuur, die op dit moment toch erg droog is", aldus een woordvoerder van de VNOG. "Steek dus niet zomaar je barbecue aan in de natuur en maak ook geen kampvuur, maar gooi ook geen sigaretten zomaar weg en doe glas altijd in een prullenbak of neem het mee." De opschaling geldt sinds donderdag.

Daarnaast roept de VNOG op om blusmiddelen voor handen te houden: "Houd op uw verblijfplaats altijd blusmiddelen bij de hand, bijvoorbeeld een blusdeken, tuinslang, brandblusser of in ieder geval een emmer water."

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...