Ulft, Nederland
Terug

Verandering scholenlandschap Doetinchem

6e46b26e2ba410ec0762f1833c30d19e.jpg
Redactie REGIO8 |
"Als gevolg van bevolkingskrimp in de Achterhoek zal de komende jaren het aantal leerlingen in het voortgezet onderwijs in Doetinchem en omgeving fors teruglopen", zo laat Stichting Achterhoek VO, het bestuur van de drie scholen, in een nieuwsbrief weten. In de periode tot 2030 verwacht de stichting een terugloop van 1600 leerlingen die mavo, havo en vwo zullen volgen. "Het gevolg hiervan is dat het op termijn niet langer mogelijk zal zijn de drie in stand te houden."

Over vier jaar moet de herschikking afgerond zijn, waarna leerlingen kunnen worden aangenomen op de nieuwe scholen. "Op weg naar 2020 wordt toegewerkt naar een situatie waarbij er twee financieel gezonde en onderwijskundig aantrekkelijke scholen voor mavo, havo en vwo zullen zijn in Doetinchem", aldus het overkoepelende orgaan van de onderwijsinstellingen. "De scholen waar het om gaat zijn nauw betrokken bij dit proces en werken actief samen."

‘Het is een ingrijpend proces’
De bestuursvoorzitter van stichting Achterhoek VO, Henk van der Ensch, onderstreept de reden voor de herschikking: "Simpelweg omdat één school geen keuze biedt en drie scholen niet langer haalbaar zal zijn. Ik realiseer me heel goed dat dat voor betrokkenen een ingrijpend proces is. We hebben het hier over drie prachtige scholen met een rijke historie." Het is nog niet duidelijk hoe de twee nieuwe scholen er uit gaan zien, of wat de naam wordt. "We willen het beste van de huidige drie scholen terug laten keren in de twee nieuwe scholen", aldus Van der Ensch.

Foto: REGIO8

Lees ook

03 Trein0.png

Voorstanders treinverbinding naar Münster stuiten op dood spoor

Een treinverbinding naar Münster, vanuit Winterswijk en Bocholt. Voorstanders aan beide zijden van de grens pleiten er voor, maar stuiten vooralsnog op een dood spoor. De lijst van obstakels en bezwaren wint het nog altijd van het voordeel van het heropenen van een oude spoorlijn.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 20.36.27.jpeg

Auto belandt op dak na eenzijdig ongeval N18 Varsseveld

Een auto is maandagavond bij een eenzijdig ongeval op de N18 bij Varsseveld op het dak terechtgekomen. De afslag naar de A18 is enige tijd afgesloten geweest. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 19.34.23.jpeg

Bestuurder meegenomen voor blaastest na ongeval op N18 bij Eibergen

De N18 is maandagavond tijdelijk deels afgesloten geweest na een aanrijding ter hoogte van Eibergen. De veroorzaker van het ongeval is meegenomen naar het politiebureau voor een ademanalyse.

Fietspad.jpg

Gemeente koopt eigen fietspad in Silvolde voor 185 euro: papierwerk duurder dan asfalt

Oude IJsselstreek heeft een stuk fietspad in Silvolde gekocht voor 185 euro. Daarmee is de gemeente eindelijk eigenaar van een fietspad dat er al jaren ligt, dagelijks wordt gebruikt en al die tijd al door de gemeente werd onderhouden. Alleen juridisch gezien was het nog niet van haar.

IMG_5570.jpeg

Jongeren vernielen kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen

Het kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen is vorige week vernield door een groep jongeren. Het beeld stelt een vrouw voor die zich in een houding bevindt alsof ze bijna een duik in de Berkel wil nemen, waar het kunstwerk bij staat. De vernieling volgde op een woordenwisseling bij de nabijgelegen golfbaan.

Zaal Bronckhorst.png

Terugblik op raadsperiode Bronckhorst: grote dossiers, geklapte coalitie en afsplitsingen

Inwoners van Bronckhorst mogen op 18 maart weer naar de stembussen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe blikken we terug op de afgelopen raadsperiode en de onderwerpen die het politieke debat tussen 2022 en 2025 het meest hebben bepaald. Grote dossiers als windenergie, asielopvang, woningbouw en landbouw zorgden niet alleen voor inhoudelijke discussies, maar hadden ook zichtbaar invloed op de verhoudingen binnen de gemeenteraad.