gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Veel mis bij afvalverwerker in Varsseveld

a764500c9221e1339ccc3b3aa62c624e.jpg
Redactie REGIO8 |
De Omgevingsdienst Achterhoek constateerde onder meer dat de afvalberg op het terrein zo'n drie meter hoger is dan de vier meter die de vergunning toestaat. Het bedrijf moet de berg op korte termijn verkleinen. Bovendien moet Ter Horst donderdag nog een hoeveelheid asbest en accu's afvoeren. Er wordt onderzocht of de veiligheid van werknemers in gevaar is geweest.

De accu's vormen mogelijk een nog groter probleem voor het bedrijf uit Varsseveld. De politie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de verwerking van loodaccu's. Het onderzoek richt zich voornamelijk op de afgifte van het afval aan een niet-erkende ontvanger, het niet hebben van de juiste documenten voor het vervoer van gevaarlijke stoffen, onjuiste of geen registratie van bedrijfsafval en gevaarlijk afval.

Gemeentegrond
Ook heeft men geconstateerd dat er bermen van de gemeente Oude IJsselstreek werden gebruikt als opslag. Vastgesteld is dat het bedrijf onder meer een stuk gemeentegrond heeft ingenomen aan de Kloosterstraat.

Bijeenkomst
De buurt wordt donderdagavond bijgepraat op een bijeenkomst door onder meer burgemeester Otwin van Dijk. De komende weken zal er op worden toegezien dat de overtredingen beëindigd worden of er worden juridische maatregelen genomen waardoor overtredingen eindigen zoals het opleggen van dwangsommen.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.

WhatsApp Image 2026-04-25 at 17.11.45.jpeg

Getuigenoproep na fataal ongeluk A12 bij Beek

De politie is op zoek naar getuigen van het dodelijke ongeval op de A12 van afgelopen zaterdag, waarbij een 66-jarige man uit Doornspijk om het leven kwam.