Ulft, Netherlands

Varsselder niet gehoord bij aanpassing N817

Inwoners van Varsselder voelen zich niet gehoord in de plannen van Oude IJsselstreek en de provincie voor de Oude IJsselweg N817 tussen hun dorp en Ulft. Het voornemen is om een fietssluis te plaatsen als overgang en de Varsselderseweg in te richten als ontsluitingsweg, maar ruim tweehonderd mensen hebben met de ondertekening van een petitie aangegeven niks te zien in de plannen.
Regio8 | 19 juni 2019 15:52 | Aangepast op 19 juni 2019 15:52

“We hebben wel met de gemeente gepraat, maar het heeft niet tot veranderingen geleid”, vertelt Joris ten Have, initiatiefnemer van de petitie namens dorpsbelangenvereniging VDVV. “Dat is wat we nu voor elkaar willen krijgen, om een veilige toekomst voor de jeugdige groepen te krijgen en een veilig alternatief voor de Varsselderseweg.” Momenteel ligt een verkeersbesluit ter inzage om een rotonde te realiseren tussen de ontsluitingsweg en Het Goor bij Ulft. In de huidige plannen wordt een fietssluis geplaatst als oversteek over de Oude IJsselweg bij de Hoofdstraat, die wordt afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. “Een fietstunnel of –brug is qua kosten misschien wel een brug te ver”, aldus wethouder Ria Ankersmit, die aangeeft dat de provincie kijkt naar meerdere mogelijkheden. “We maken het samen met de provincie al veiliger dan het nu is. De vraag vanuit Varsselder zit met name in het leefbaarheidsverhaal, de koppeling tussen Ulft en Varsselder.”

De directeur van basisschool Pius X in Varsselder is het daar niet mee eens. “Wij zijn niet blij met de plannen die er nu liggen”, aldus Lianne ter Steeg, die de gestarte petitie steunt. “De weg van en naar school moet gewoon veilig zijn.” Ook Ten Have zet met name vraagtekens bij de verkeersveiligheid. “Wij willen dat de plannen terug naar de tekentafel gaan en dat we met elkaar, mét de provincie aan tafel, gaan praten. We willen een beter en veiliger alternatief dan er nu ligt.” Ankersmit geeft aan dat de zienswijzen die zijn ingediend naar aanleiding van het verkeersbesluit voorlopig niet worden behandeld. “Dat gaan we na de zomerperiode beantwoorden en ter inzage leggen”, aldus de wethouder.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Voorlopig geen bezwaar vanuit Emmerich tegen landbouwsluis bij Beek

Tim Rondeel | Eveline Zuurbier | 27 aug 2025 14:30

Lees ook

Grondeigenaren profiteren mee van grote windmolens in Berkelland en Oost Gelre

Berkelland en Oost Gelre trekken samen op bij de realisatie van een windmolenpark op de grens van be...

Vorden viert wielrenfeest na spannende 'Ronde van de Achterhoek'

Johan Dorussen heeft zondag de Ronde van de Achterhoek op zijn naam geschreven. Na 192 kilometer doo...

‘Zelhem Op Hete Kolen’ droomt van weekendevenement na eerste editie

Zelhem stond dit weekend letterlijk en figuurlijk op hete kolen. Honderden bezoekers trokken naar he...

Aanrijding met busje en voertuig op Slingerparallel in Etten

Bij een kop-staartaanrijding op de Slingerparallel in Etten zijn twee voertuigen hard met elkaar in ...

Geen gewonden bij aanrijding in buitengebied Zelhem

Bij een aanrijding tussen twee automobilisten is zaterdag niemand gewond geraakt. Beide voertuigen m...

Man onder invloed van ‘Monkey Dust’ veroorzaakt ongeval in Doetinchem

Een fietser is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen hij met zijn fiets ten val kw...