Ulft, Netherlands

Van der Doelen geniet van functie op Mañana

De organisatie van Mañana Mañana stelde voor deze editie voor het eerst festivalambassadeurs aan die artiesten konden aandragen. Ambassadeur, singer-songwriter en tevens vaste gast Björn van der Doelen genoot van zijn nieuwe functie, ondanks zijn eigen afwezigheid op het programma.
Regio8 | 16 juni 2019 10:30 | Aangepast op 16 juni 2019 10:30

"Ik voel me wel vereerd", stelt Van der Doelen glunderend. "Ik hou sowieso van het festival en Gijs (Jolink, red.) betrekt me er ook bij op een manier van 'wij houden ook een beetje van jou." De oud-voetballer vond het slim van De Feestfabriek om het netwerk van hem en gitarist van De Staat Vedran Mirčetić, de andere festivalambassadeur, in te zetten. "Ze hebben natuurlijk een netwerk van bandjes maar kennen ook niet alles", aldus de Parel van Brabant. "Ze vroegen: tip jij maar wat jij tof vindt en wat wij niet kennen. Dan vind ik het ook leuk dat je wat namen doorgeeft, dat die hier dan staan en volgens mij ook een fantastisch festival ervaren."

Van der Doelen speelde op voorgaande edities onder meer in het Tuinhuisje en de Totempalentent. Dit jaar brengt hij zijn muziek niet ten gehore. "Er is geen plek waar ik liever speel dan hier, maar het is ook wel eens lekker om niet te spelen", aldus de trouwe bezoeker. "Zodat je dan 's ochtends wakker wordt, gaat douchen, broodje ei naar binnen metselt en begint met pimpelen. En dan maar ziet waar het schip strandt." Met een fonkeling in zijn ogen voegt hij toe: "Meestal strandt dat schip..." Een combinatie van artiest, bezoeker en ambassadeur is voor volgende editie nog een optie, maar het maakt hem eigenlijk niet uit: "Ik kom toch wel, of ik nou wel of niet speel. Ik ben er wel."

Zie ook:
- Regen deert campingbezoekers Mañana niet
- Bezoekers dansen de modder droog op Mañana

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...