Ulft, Netherlands

Vakbonden brengen douane terug op grens

Vakbondsleden van FNV en CNV en hun Duitse tegenhanger DGB trokken woensdagochtend douanepakken aan om grensverkeer in onder meer Aalten en ‘s-Heerenberg te wijzen op de voordelen van de Europese Unie. In aanloop naar de verkiezingen van donderdag 23 mei hopen de bonden een vuist te kunnen maken tegen de opkomst van populistische partijen.
Regio8 | 8 mei 2019 16:29 | Aangepast op 8 mei 2019 16:29

“Wij hebben gemeend dat we nu met een verhaal moeten komen over wat er allemaal wél positief is aan Europa”, aldus vakbondsbestuurder en voorzitter van de internationale vakbondsraad Rijn-IJssel Wilco Veldhorst. Hij doelt daarmee onder meer op het vrije grensverkeer tussen Duitsland en Nederland en de invoering van een gemeenschappelijke munt. “We hebben open grenzen, we hebben geen wisselkoersen meer”, aldus Veldhorst. “Dat levert ook gewoon werk op in de Achterhoek. Werk in een krimpregio waar mensen vertrekken, waar werk vertrekt, dus het is alleen maar positief dat er werk is.”

Tientallen passerende automobilisten werden met flyers gewezen op de voordelen. “Als je op sociale media rondkijkt lijkt het soms alsof er erg veel negativisme is, maar eigenlijk valt het hier heel erg mee”, vervolgt Veldhorst, die met argusogen kijkt naar de opkomst van populistische partijen Europese landen. “Als je negatief sentiment gaat opkloppen en vergroten, en mensen vinden dat andere geluid interessant, dan loop je het risico dat gewone partijen daar ook in meegaan. Dan heb je wel een probleem.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...