Ulft, Netherlands

Vaccinatiemedewerkers bedreigd in de regio

De GGD Noord- en Oost-Gelderland (NOG) meldt dat medewerkers van de vaccinatielocaties in de regio worden geïntimideerd en bedreigd. Sommige werknemers zijn zelfs bedreigd op hun woonadres.
Regio8 | 27 juli 2021 15:57 | Aangepast op 27 juli 2021 15:57
"Dit heeft grote impact", laat de GGD NOG weten. "Elke vorm van intimidatie of bedreiging nemen wij serieus en samen met de betrokken medewerkers doen wij daarvan aangifte bij de politie." De organisatie meldt dat de politie de aangiftes zeer serieus heeft opgepakt. De betrokken medewerkers zijn opgevangen door de GGD en krijgen ondersteuning waar nodig. Ondanks de bedreigingen en intimidaties krijgt de organisatie een ruime voldoende. "Onze vaccinatielocaties worden door bezoekers beoordeeld met een 9,3", laat de gezondheidsdienst weten. "Wij zijn trots op al onze betrokken medewerkers die keihard werken om dit mogelijk te maken, zeven dagen per week en twaalf uur per dag." Ook melden ze dat in de regio 88 procent van de inwoners zich laat vaccineren of al is gevaccineerd.

"Een van de maatregelen die wij hebben genomen om onze medewerkers te beschermen is een verbod op het maken van foto’s en films door bezoekers, pers en medewerkers op de vaccinatielocaties", aldus de GGD NOG. De maatregel gaat per direct in. Deze is nodig omdat het niet altijd duidelijk is of er sprake is van een selfie of dat er een foto van de medewerkers gemaakt wordt. "Dat zorgt bij onze medewerkers voor een gevoel van onrust en onveiligheid."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...