Ulft, Netherlands

Vaccinatiemedewerkers bedreigd in de regio

De GGD Noord- en Oost-Gelderland (NOG) meldt dat medewerkers van de vaccinatielocaties in de regio worden geïntimideerd en bedreigd. Sommige werknemers zijn zelfs bedreigd op hun woonadres.
Regio8 | 27 juli 2021 15:57 | Aangepast op 27 juli 2021 15:57
"Dit heeft grote impact", laat de GGD NOG weten. "Elke vorm van intimidatie of bedreiging nemen wij serieus en samen met de betrokken medewerkers doen wij daarvan aangifte bij de politie." De organisatie meldt dat de politie de aangiftes zeer serieus heeft opgepakt. De betrokken medewerkers zijn opgevangen door de GGD en krijgen ondersteuning waar nodig. Ondanks de bedreigingen en intimidaties krijgt de organisatie een ruime voldoende. "Onze vaccinatielocaties worden door bezoekers beoordeeld met een 9,3", laat de gezondheidsdienst weten. "Wij zijn trots op al onze betrokken medewerkers die keihard werken om dit mogelijk te maken, zeven dagen per week en twaalf uur per dag." Ook melden ze dat in de regio 88 procent van de inwoners zich laat vaccineren of al is gevaccineerd.

"Een van de maatregelen die wij hebben genomen om onze medewerkers te beschermen is een verbod op het maken van foto’s en films door bezoekers, pers en medewerkers op de vaccinatielocaties", aldus de GGD NOG. De maatregel gaat per direct in. Deze is nodig omdat het niet altijd duidelijk is of er sprake is van een selfie of dat er een foto van de medewerkers gemaakt wordt. "Dat zorgt bij onze medewerkers voor een gevoel van onrust en onveiligheid."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...