Ulft, Netherlands

'Uuthuuskes' in buurtschappen van Aalten

Aalten investeert in de realisatie van tien kleine flexwoningen in vijf buurtschappen in de gemeente. De zogenaamde ‘Uuthuuskes’ moeten zorgen dat maatschappelijk betrokken jongeren in IJzerlo, Lintelo, De Haart, Barlo en De Heurne kunnen blijven wonen.
Regio8 | 8 september 2020 14:28 | Aangepast op 8 september 2020 14:28
"We zien dat de woningcoöperaties niet meer investeren in de buurtschappen", legt wethouder Ted Kok van Aalten in gesprek met Omroep Gelderland uit. "Maar het is wel belangrijk dat er jongeren blijven wonen." De kleine flexwoningen zijn allemaal tijdelijk en de kosten voor de huurder zijn ongeveer 525 euro per maand. Tijdens een bijeenkomst hebben jongeren uit de gemeente kunnen zien wat het idee is. "Het is toch mooi dat dit gebeurt", vindt de 21-jarige Ruben uit IJzerlo. In zijn buurtschap zijn veertien jongeren die in één van de flexwoningen willen wonen, maar er komen er slechts twee. "Ja", lacht hij. "Het is niet anders."

De ‘Uuthuuskes’ komen uit de koker van Peter van Heek, die jarenlang werkte voor de Vereniging Dorpshuizen en Kleine Kernen. Net voor de zomer heeft hij de Achterhoekse Wooncoöperatie opgericht. "Elke kleine kern kan lid worden van deze coöperatie”, zegt Van Heek. “Die kleine kern levert een commissie en die commissie bepaalt uiteindelijk wie er in de woningen mag komen te wonen. mensen moeten sociaal en of maatschappelijk betrokken zijn."

Gesprekken in andere gemeenten
Aalten heeft de primeur met de ‘Uuthuuskes’ De komende weken wordt een bedrijf gekozen die de tien woningen gaat bouwen, waarna de flexibele woningen volgend voorjaar gebouwd moeten worden. Inmiddels lopen er ook gesprekken met Oost Gelre en Berkelland over het project. "Ik hoop dat ook andere gemeenten hierin willen investeren", aldus Van Heek.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...