Ulft, Netherlands

Uittreden Laborijn krijgt in 2020 meer vorm

Het dagelijks bestuur van Laborijn is blij dat er duidelijkheid is over de toekomst van de sociale dienst. De raad van Oude IJsselstreek besloot donderdagavond om begin 2021 uit de gemeenschappelijke regeling te stappen, maar de daadwerkelijke uittreding heeft nog wat voeten in de aarde.
Regio8 | 13 december 2019 17:16 | Aangepast op 13 december 2019 17:16
De raad van Oude IJsselstreek besloot donderdagavond over de uittreding.

“Het allerbelangrijkste is nu, dat we ook in de komende periode de focus blijven houden op het realiseren van de doelstellingen van Laborijn en vooral op het verbeteren en continueren van de dienstverlening aan onze inwoners”, aldus Jorik Huizinga, voorzitter van het dagelijks bestuur van Laborijn. Hij is blij dat er voor de andere deelnemende gemeenten Doetinchem, Aalten en Montferland duidelijkheid is. Om onrust onder medewerkers en klanten van Laborijn te bestrijden, worden de komende periode informatiemomenten gepland. Hierin moeten de gevolgen van de uittreding voor zover bekend duidelijk worden.

Nu de raad van Oude IJsselstreek heeft besloten dat de gemeente uit Laborijn stapt, moet er verdere duidelijkheid volgen over de gevolgen hiervan. “Het komend jaar gaan de partijen aan de slag om de uittreding vorm te geven”, zo laat Laborijn weten in een persbericht. “Zo wordt de globale raming van de uittreedsom voor Oude IJsselstreek geanalyseerd en verder uitgewerkt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Tropisch begin van de zomer in de Achterhoek: “Het wordt bakken en braden”

De astronomische zomer is zaterdag officieel begonnen en dat merken inwoners van de Achterhoek gelij...

Vermiste miereneter tamandua teruggevonden in Eibergen: ‘Ze liep vrijwillig de kist in’

De vermiste boom-miereneter, tamandua, die vorige week ontsnapte uit haar verblijf in Hof van Eckber...

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...