Ulft, Netherlands

Tuincentrum scoort primeur: 'We moeten supermarkten ontlasten'

Doetinchem heeft een landelijke primeur. De eerste statiegeldautomaat in een tuincentrum is onlangs in Doetinchem geplaatst. Het kabinet wil dat het makkelijker wordt om lege flesjes en blikjes in te leveren. Er wordt hard gewerkt om extra inleverapparaten bij te plaatsen op plekken als stations en pretparken. En dus ook in tuincentra.
Davie Klein Gunnewiek | 23 oktober 2023 14:18 | Aangepast op 23 oktober 2023 14:18
"Klimaat en milieu zijn op dit moment hot topics in Nederland", zegt Stefan Vleeming van Tuincentrum Peer in Doetinchem. "Als je dan ergens een steentje bij kan dragen, dan moet je die verantwoordelijkheid nemen." Het tuincentrum verkoopt al enige tijd trays met blikjes en werd door de leverancier benaderd om na te denken over een statiegeldautomaat in de winkel. "Daar heb ik niet lang over getwijfeld", zegt Vleeming. Het tuincentrum is jaarlijks verantwoordelijk voor de verkoop van 600- tot 700.000 blikjes. Vleeming hoopt dat zijn klanten snel gewend raken aan het inleveren van de blikjes bij de statiegeldautomaat.

'Het is nu nog even wennen'
Mensen komen ongeveer eens in de twee tot drie weken langs om blikjes te halen", aldus Vleeming. "Het is nu nog even wennen dat we een automaat in de winkel hebben staan, maar ik denk dat het straks alleen maar voordelen heeft." Het tuincentrum deelt ook zakken uit waar de blikjes tijdelijk in bewaard kunnen worden. "Die kunnen mensen dan buiten onder de carport of in de schuur hangen", vertelt Vleeming. "Als ze dan in het tuincentrum langs komen, kunnen ze meteen de blikjes weer inleveren."

Opmars gaat razendsnel
Vleeming verwacht dat de opmars van statiegeldautomaten razendsnel zal gaan, de komende tijd. "Er worden op dit moment meer tuincentra aangespoord om een statiegeldautomaat te plaatsen. Daarnaast moeten we ook de supermarkten gaan ontlasten, die sinds de invoering van het statiegeld op blikjes meer binnen krijgen", zegt Vleeming. Het tuincentrum in Doetinchem wordt niet stinkend rijk van de nieuwe statiegeldautomaat. "We krijgen een kleine vergoeding", zegt Vleeming. "Maar als je iets kan doen voor het klimaat, dan moet je die verantwoordelijkheid nemen."

Foto: Omroep Gelderland

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem verkocht na jaren van onduidelijkheid

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem is verkocht. Het Rijksvastgoedbedrijf, nu nog de eig...

Geen gewonden bij ongeval met drie voertuigen in Doetinchem

Bij een ongeval waarbij meerdere automobilisten betrokken waren in Doetinchem, zijn dinsdagavond gee...

De Graafschap houdt 21-jarige jeugdspeler Eijken bij de club met tweejarig profcontract

De Graafschap heeft de 21-jarige Denzel Eijken weten vast te leggen. Hij komt momenteel uit voor de ...

Twee gewonden bij steekpartij ISK-school in Doetinchem, beide partijen aangehouden

Op een brug nabij de ISK-school in Doetinchem zijn twee personen gewond geraakt en aangehouden. Een ...

Twee gewonden bij frontale botsing met auto in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een auto en scooter zijn zondag in Doetinchem twee personen op een scooter...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...