gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeentebelangen grote winnaar in Bronckhorst: partij groeit naar tien zetels

WhatsApp Image 2026-03-18 at 22.49.43
Foto: REGIO8

Gemeentebelangen Bronckhorst is de grote winnaar van de verkiezingen in de gemeente en komt uit op tien zetels. Tegelijkertijd levert het CDA in en zakt de partij van zes naar vier zetels. Daarmee zijn de verhoudingen in Bronckhorst flink verschoven. GBB is weliswaar veruit de grootste partij, maar heeft voor een meerderheid nog altijd partners nodig. Door de versplintering in de raad en de komst van twee nieuwkomers lijkt de coalitievorming daardoor minder vanzelfsprekend dan voorheen.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

Binnen GBB wordt het nieuws met enthousiasme ontvangen. Fractievoorzitter Robbert van Velsen ziet in de uitslag een bevestiging dat de partij de afgelopen periode een herkenbaar ander geluid heeft laten horen. “Zeker ook rekening houdend met wat er de afgelopen periode gebeurd is, zien we toch dat we een nieuw geluid hebben kunnen brengen en dat blijkt positief aan te slaan”, aldus Van Velsen. “Ik ben heel blij dat wij toch een andere groep mensen hebben kunnen trekken.”

Fractievoorzitter Marcel Westerink van Lokaal Bronckhorst, de afsplitsers van de GBB, is tevreden met het resultaat van twee zetels. Voor een nieuwe partij betekent dat direct een serieuze entree in de raad en mogelijk ook een rol in de onderhandelingen. “Ik had natuurlijk gehoopt op drie zetels maar ik denk dat we best tevreden mogen zijn met twee zetels voor een beginnende partij. Het geeft wel perspectief om wat te gaan doen straks in de onderhandeling”, aldus Westerink.

Ook BVNL is nieuw in de Bronckhorster politiek en sleept direct een zetel binnen. Fractievoorzitter Gerrie de Jongh zegt vooral blij te zijn dat de partij nu kan laten zien wat zij waard is. “Ik ben mij ervan bewust dat ik nu moet gaan leveren. Inwoners hebben aangegeven dat zij zich niet gehoord voelden.”

Vertrek ChristenUnie-SGP
Voor ChristenUnie-SGP pakt de verkiezingsavond juist bijzonder zuur uit. De partij verdwijnt uit de gemeenteraad en verliest daarmee haar vertegenwoordiging volledig. Fractievoorzitter Dick Ebbers, al jarenlang een bekend gezicht in de Bronckhorster politiek, gaat de politieke arena missen.

“Het is niet anders, de kiezer heeft altijd gelijk, dat heb ik altijd geleerd na dertig jaar politiek. En dat blijkt nu ook alweer. Onze vaste achterban was er wel, maar er is een hogere opkomst, dus dat is slecht voor de kleinere partijen”, zegt Ebbers. “Ik krijg ook van alle kanten steunbetuigingen, dat doet me dan wel goed.”

Andere partijen
Bij de overige partijen zijn de verschuivingen beperkter, maar ook daar is sprake van verlies of stilstand. Het CDA levert twee zetels in en komt uit op vier. ”Dit is slikken”, liet Wilko Pelgrom van het CDA weten. GroenLinks/PvdA behaalt drie zetels, wat lager is dan de gezamenlijke score van GroenLinks en PvdA vier jaar geleden. Ook de VVD verliest een zetel en komt uit op drie. D66 blijft met twee zetels stabiel. Door die uitslag zijn er meerdere coalitievarianten denkbaar, maar geen enkele ligt direct voor de hand zonder samenwerking met GBB of een brede combinatie van meerdere kleinere partijen. 

Lees ook

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.

4-DSC08136

De Graafschap legt Jannes Wieckhoff vast: Duitse rechtsback tekent voor twee jaar

De Graafschap heeft donderdagmiddag de Duitser Jannes Wieckhoff gepresenteerd. De 26-jarige rechtsback komt transfervrij over van competitiegenoot Heracles Almelo.