gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Transportbedrijf uit Ulft experimenteert met elektrische vrachtwagen

78eec38dd55d1e3e7ec0e3a7f44121db.jpg

Transportbedrijf Don Trucking uit Ulft doet wat overheden willen en gaat proefdraaien met een volledig elektrische vrachtwagen. De trucks rijdens nu nog op vloeibaar aardgas en diesel en dat moet de komende jaren veranderen, maar er zijn nog wel wat hobbels te nemen.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Het wordt verwacht en wij hebben het motto: ‘groener is beter’”, zegt Eloi Van Der Schagt namens Don Trucking over de eerste stap richting elektrisch rijden. “De volgende stap is om dan kijken of het voor ons loont en of het een haalbare kaart is.” De techniek rond elektrisch rijden ontwikkelt zich, ook bij vrachtwagens. “Dit is eigenlijk de enige vrachtwagen in Europa die negenhonderd kilowattuur heeft, terwijl de rest rond de vijfhonderd blijft hangen”, vertelt Julian Rottier van de Zwitserse leverancier van het voertuig. Wat dat betekent in aantal kilometers? “Deze kan met vijftig ton lading ongeveer zeshonderd kilometer rijden.”

Op dit moment rijden er in Nederland ongeveer vierhonderd vrachtwagens op stroom op een totaal van 160.000, laat Transport en Logstiek Nederland weten. “Het overgrote deel rijdt nu nog op diesel”, vertelt woordvoerder Vincent Triest. “Een klein gedeelte rijdt op LNG (vloeibaar aardags, red.), terwijl een heel, heel klein gedeelte op waterstof rijdt. Er is wel een enorme transitie gaande in het vrachtverkeer. Bedrijven worden ook genoodzaakt om over te stappen door de komst van emissiezones.” Vanaf 2025 zijn in sommige Nederlandse steden schadelijke uitlaatgassen verboden.

Laadplekken
Een van de grote problemen is het gebrek aan laadplekken. Vanuit Europa is het verplicht om aan deze infrastructuur te werken. Zowel vanuit Het Rijk als vanuit de provincie komen er subsidieregelingen aan om meer laadpunten geplaatst te krijgen. Met een stroomnetwerk dat op dit moment al overvol is, lijkt het wel een uitdaging te worden. “Of het haalbaar is, zal de komende weken laten zien”, zegt Van der Schagt over het elektrisch rijden. “Risico’s moeten genomen worden, want als iedereen blijft staan, hebben we geen andere toekomst.”

Foto: REGIO8

Lees ook

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.

Orion Stars winst beker foto Orion Stars.JPG

Driemaal op rij voor Orion: Doetinchemmers winnen weer volleybalbeker

Orion Stars heeft tweede paasdag met groot machtsvertoon de Nederlandse volleybalbeker gewonnen. De mannen uit Doetinchem wonnen voor het derde jaar op rij. Het Barneveldse SSS werd met 3-0 overklast.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 19.40.50.jpeg.crdownload

De Graafschap loopt over Jong AZ heen en tankt vertrouwen richting play-offs

De Graafschap heeft op De Vijverberg een overtuigende zege geboekt. De ploeg van Marinus Dijkhuizen kwam moeizaam tot scoren, maar na een rode kaart voor Jong AZ vielen de doelpunten alsnog en werd het uiteindelijk een overtuigende 5-0 overwinning.

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.