Ulft, Netherlands

Traject voor sneltrein moet in 2026 klaar zijn

Het spoortraject voor de beoogde sneltrein, die ieder uur gaat rijden tussen Arnhem en Doetinchem, moet in 2026 gereed zijn. Medio volgend jaar wil de provincie met een eerste conceptvoorstel komen voor de nieuwe treinverbinding, met dubbelspoor tussen Doetinchem De Huet en Didam.
Regio8 | 28 oktober 2020 15:48 | Aangepast op 28 oktober 2020 15:48
Als gevolg van die zogenaamde RegioExpres op de spoorlijn Arnhem-Doetinchem-Winterswijk komen er tevens nieuwe perrons op de stations van Doetinchem De Huet en Wehl. De sneltrein komt bovenop de huidige dienstregeling van vier treinen per uur tussen Arnhem en Doetinchem. Dankzij de RegioExpres wordt de reistijd voor inwoners in de Achterhoek naar het centraal station in Arnhem dertien minuten korter. Vanaf station Doetinchem kan een reiziger binnen één uur op het centraal station van Utrecht staan.

De nieuwe spoorverbinding, waarvoor provinciaal geld beschikbaar is, is een wens van de Regio Achterhoek en de Provincie Gelderland. Het definitieve voorkeurstraject moet eind 2021 beschikbaar zijn. Inwoners, bedrijven en maatschappelijke organisaties krijgen de gelegenheid mee te praten over het nieuwe traject. Daarvoor worden er online informatiebijeenkomsten gehouden op 16 en 18 november.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...