Ulft, Netherlands

Topdrukte bij installateurs van airco's

Het is weer flink warm deze dagen en met de ervaringen van voorgaande jaren willen steeds meer mensen een airconditioning. Wie nu echter zijn airco bestelt moet wachten tot dit najaar voordat deze geplaats kan worden.
Regio8 | 15 juni 2021 11:50 | Aangepast op 15 juni 2021 11:50
Airco-installateurs zijn compleet volgeboekt en bovendien komt de bouwvakantie eraan. "We zijn nu al vier weken lang alleen maar met airco's bezig", vertelt installateur Arno Brandenbarg tegenover Omroep Gelderland, terwijl hij een airco plaatst bij Rida in Doetinchem. "Het is echt hoogseizoen, maar het hoogseizoen begint steeds eerder." Rida heeft ook al ruim voor de zomer besloten een airco te nemen: "In maart hebben we de aanvraag gedaan", zegt ze. Rida laat de airconditioning op de zolder laat plaatsen. "Daar slapen twee meiden. Inslapen is lastig als het warm is, echt niet prettig. Nu kunnen ze straks lekker slapen."

Door leverproblemen en een personeelstekort hebben mensen die nu een aanvraag doen, deze zomer geen airco in huis. "We hebben sollicitaties open staan, maar er komen gewoon geen mensen meer", legt Arno uit die aangeeft dat mensen die nu een airco willen nog even geuld moeten hebben: "Wanneer je dan aan de beurt bent? Ik denk in oktober."

Foto: Omroep Gelderland

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...