Ulft, Netherlands

Tientallen varkens vallen in gierput Zelhem

Regio8 | 28 februari 2017 20:11 | Aangepast op 28 februari 2017 20:11
De beesten zijn door de vloer van de stal gezakt. Hoe dit heeft kunnen gebeuren is nog onduidelijk. Veiligheidsregio Noord Oost Gelderland meldt dat vijf varkens het incident niet hebben overleefd. De mest is uit de put gepompt en de levende varkens zijn uit de put gehaald.
De lieden zijn met speciale pakken de stal ingegaan. De brandweerkorpsen uit Zelhem en Doetinchem zijn uitgerukt om de dieren te redden.

De eigenaar van de boerderij mag niet in de stal komen, in verband met de sterke ammoniakgeur die in de stal hangt. Dit is inmiddels de vierde melding van een varken in een put op het adres van de boerderij. Eerdere meldingen kwamen op 11 februari, 30 maart en 14 april 2016.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Meest gelezen

Flatgebouw ontruimd na harde explosie in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 18 nov 2025 21:19

Lees ook

Kompaan College maakt scholieren bewust van veilig fietsen in het donker

Leerlingen moeten in deze tijd van het jaar in het donker naar school fietsen. Om te zorgen dat dit ...

Duitse taal niet sexy? In de Achterhoek lijkt het tegendeel waar

Terwijl Duitse media schrijven dat Nederlanders de Duitse taal steeds minder ‘sexy’ vinden en de Ned...

Neef ‘s-Heerenbergse verzetsheld Van Rooijen ontdaan door roof miskelk

De roof van de miskelk van de ‘s-Heerenbergse priester en verzetsheld Marinus van Rooijen is bij zij...

Concreet plan voor ‘goedkoop’ zwembad Didam: ‘Exploitatie komt uit op nul’

Komt er dan toch een nieuw zwembad in Didam? Volgens Rob Mos van ‘zwembadpartij’ Helder wel. Er ligt...

Burgemeester Boumans na wederom een explosie: “Dit moet hard worden aangepakt”

In Doetinchem vinden de afgelopen tijd steeds vaker explosies plaats. Net als dinsdagavond bij een f...

Leerlingbouwplaats is na vijftien jaar terug van weggeweest in de Achterhoek

Voor het eerst in vijftien jaar kunnen leerlingen van het Graafschap College weer meedraaien op een ...