Ulft, Netherlands

Testplicht Duitsland vervalt bij immuniteit

De Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen versoepelt vanaf maandag 3 mei de regels voor grensreizigers. Nederlanders die zijn gevaccineerd tegen het coronavirus of die onlangs positief zijn getest worden vrijgesteld van de testplicht.
Jeanine Jongh | 3 mei 2021 11:49 | Aangepast op 3 mei 2021 11:49
"Gevaccineerde en herstelde mensen vormen geen groter risico dan mensen die negatief testen", aldus Armin Laschet, premier van Noordrijn-Westfalen. Vanaf maandag kunnen Nederlanders de grens oversteken als ze gevaccineerd zijn of eerder positief zijn getest op corona en daarom, in de ogen van de Duitse overheid, immuun zijn. Zij moeten aan kunnen tonen dat ze volledig zijn gevaccineerd met een vaccin dat is goedgekeurd in de Europese Unie en dat minstens veertien dagen geleden is toegediend. Ook mensen die een positief testresultaat van minimaal 28 dagen en maximaal zes maanden geleden kunnen laten zien mogen vrij de grens oversteken. Daarnaast volstaat ook bewijs van een positief testresultaat samen met een bewijs van ten minste één vaccinatie dat ten minste veertien dagen geleden in de Europese Unie is goedgekeurd.

Waar eerder een negatief testresultaat nodig was om te kunnen winkelen of de dierentuin te bezoeken in Duitsland, mogen mensen die gevaccineerd of immuun zijn dit nu ook als ze dat kunnen aantonen. Naast deze regels is ook de testplicht op scholen in Duitsland komen te vervallen. Tot maandag konden grensreizigers alleen de grens over als ze een negatief testbewijs of een werkgeversverklaring konden tonen als ze onderweg naar een teststraat waren. Dit is nog steeds het geval voor mensen die niet onder de nieuwe regelgeving vallen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...