Ulft, Netherlands

Terborg tweede kern met ondernemersfonds

Na Varsseveld heeft Terborg nu als tweede kern in Oude IJsselstreek een eigen ondernemersfonds. Winkeliers dragen belasting af voor reclame-uitingen op hun gevel, die door de gemeente in een ondernemersfonds worden gestopt.
Regio8 | 7 februari 2020 10:49 | Aangepast op 7 februari 2020 10:49

“Door het ondernemersfonds willen we meer eenheid in het centrum van Terborg creëren”, aldus Guus Böhmer van ondernemersvereniging Terborg Centraal. “We willen het centrum aantrekkelijker maken voor de toekomst.” Terborg heeft in het verleden te maken gehad met leegstand en verloedering en wil via het ondernemersfonds het centrum een nieuwe impuls geven. “Het is niet makkelijk om daar meteen een oplossing voor te vinden, maar we denken hier als ondernemers wel over na.” Het ondernemersfonds is één van de initiatieven dat komt uit het project 'Ondernemers aan zet', waarin de winkeliers uit Terborg nadenken over de invulling van het centrum.

In Varsseveld werd vier jaar geleden al een ondernemersfonds opgericht. De ondernemers in het centrum trekken volgens voorzitter Erik Beltman van de Varsseveldse Ondernemersvereniging nu meer als een collectief met elkaar op. “Je hebt een gezamenlijke pot met geld om dingen mee te kunnen doen”, aldus Beltman. “Het grote voordeel is dat ook grotere winkelbedrijven meedoen.” Zo werden de kerstverlichting, de bloembakken in het voorjaar en verschillende activiteiten door het jaar heen bekostigd uit het ondernemersfonds. “Ik geloof wel dat het wordt gedragen door ondernemers in Varsseveld en dat iedereen er positief naar kijkt. Zolang iedereen er van bewust is dat je onderdeel uit maakt van het dorp, dan denk ik dat we op de goede weg bezig zijn”, zegt Beltman.

Negentig aanmeldingen
“Inmiddels hebben negentig ondernemers in Terborg zich aangemeld”, zegt Böhmer. “Een aantal ideeën zijn er ook al. Bijvoorbeeld het organiseren van speciale acties en een sfeervolle aankleding van het centrum. Dit moet er voor zorgen dat er een grotere belevingswaarde ontstaat, er meer bezoekers komen die langer in het centrum blijven en de samenwerking tussen de ondernemers versterkt. Door het ondernemersfonds hebben we straks financiële middelen om deze dingen aan te pakken”, zegt Böhmer. Op 12 februari organiseert Terborg Centraal een avond waarop de eerste plannen en ideeën worden gepresenteerd.

Aantrekkelijker centrum Varsseveld
Ook in Varsseveld liggen er nieuwe plannen klaar om het centrum nog aantrekkelijker te maken. “We zijn aan het kijken naar informatieborden voor bezoekers in het centrum en lichtreclame”, zegt Beltman. “Zo willen we nog meer op de kaart komen te staan in de regio.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...