Ulft, Netherlands

Terborg Toernooi richt blik op september

Het Terborg Toernooi gaat eind mei definitief niet door en in plaats daarvan kijkt de organisatie van het internationale voetbaltoernooi voor spelers onder 19 jaar naar een verschuiving naar september. Daarnaast kijkt de organisatie naar een mogelijk toernooi met enkel teams uit buurlanden.
Kevin ten Dolle | 16 februari 2021 14:35 | Aangepast op 16 februari 2021 14:35
"We willen het toernooi spelen met publiek en dat gaat sowieso niet lukken in het laatste weekend van mei", aldus Rob Gudden. "Daarom zijn we gaan kijken naar een alternatief. Daarvoor moeten we rekening houden met een aantal zaken. We hebben bijvoorbeeld toestemming van de gemeente nodig en we moeten kijken of de velden van Voetbalvereniging Terborg dan beschikbaar zijn. Het belangrijkste vervolgens is weer het publiek. Kunnen wij het toernooi organiseren met publiek langs het veld?" Volgens Gudden had het internationale voetbaltoernooi, waar in het verleden onder meer Lassina Traore van Ajax actief was, al een aantal ploegen op de korrel: "We waren in gesprek met wat ploegen, maar vanwege alle perikelen staat dat op een laag pitje."

Gudden geeft aan dat het toernooi ook kijkt naar een andere invulling, bijvoorbeeld met teams uit alleen Nederland, Duitsland en België. "Dat behoort inderdaad wel tot de mogelijkheden", geeft de voorzitter toe. "Intercontinentale ploegen mogen nu bijvoorbeeld niet vliegen. Maar stel, al zouden ze wel mogen vliegen, ze verblijven hier normaal gesproken in gastgezinnen. Dat zou nu niet mogelijk zijn. Dan moet je kijken naar hotels, maar wie gaat dat betalen", vraagt Gudden zich hardop af. "Eind mei gaat het in ieder geval niet door, maar we kijken wel vooruit."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...