Ulft, Netherlands

Tachtig paasvuren is te veel in Berkelland

Berkelland wil volgend jaar minder paasvuur toestaan. De gemeente geeft aan dat er zeker paasvuren blijven bestaan, maar vindt de 79 aanvragen die dit jaar werden ingediend voor een vuur te veel.
Regio8 | 13 november 2019 09:39 | Aangepast op 13 november 2019 09:39
“Met minder paasvuren is het voor ons mogelijk om ieder paasvuur individueel te beoordelen of het wel of niet door kan gaan bij bijvoorbeeld droogte”, zo laat een woordvoerder van Berkelland weten. “Ook kunnen we dan per locatie maatregelen bespreken, die genomen kunnen worden om het mogelijk door te kunnen laten gaan. Dat is maatwerk.” Dit jaar werden alle paasvuren in Berkelland afgelast. Dat had te maken met het natuurbrandrisico door de extreme droogte in de Achterhoek.

Maandag spraken vertegenwoordigers van de gemeente met inwoners over het voornemen. “We hebben met ze gesproken over de toetsingscriteria die gelden voor paasvuren, met name bedoeld om de brandrisico’s te beheersen. Ook, en dat heeft uiteraard een link met de beheersing van brandrisico’s, willen we graag komen tot minder paasvuren in Berkelland.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...