Ulft, Nederland
Terug

Studenten pakken cadeaus in voor minima

3d3c563e878daaabd1c1b9430c7990e1.jpg
Redactie REGIO8 |

“We vinden het belangrijk dat onze studenten weten dat het niet voor iedereen allemaal zo vanzelfsprekend gaat”, zegt docent Els Bouwmeester. “Dat iets voor een ander doen, iets voor een ander over hebben een goed gevoel geeft en dat het heel belangrijk is om te doen. Daarom organiseren we ieder jaar een actie rond de Kerst.” Dit jaar zamelden de studenten tijdens de zogenoemde ‘Nacht van Schralenstein’ ruim negenduizend euro in voor kinderen uit Oost-Achterhoek die leven onder de armoedegrens. “Nou weten we niet precies wie dat zijn, daarvoor hebben we contact gezocht met de Voedselbank.”

Ieder kind krijgt een leesboek en een stuk speelgoed, ongeacht hoe oud zij zijn. Woensdagmorgen werden de cadeaus ingepakt door de betrokken studenten, zodat de pakjes donderdag naar de Voedselbank kunnen worden gebracht. “Het gaat heel goed. We hebben uitleg gekregen, daarna hebben we de taken verdeeld en zijn we aan de slag gegaan”, aldus leerling Aniek Geerdink. Enkele leerlingen mochten in de aanloop van het project een bezoek brengen aan de Voedselbank. “Het was best wel confronterend eigenlijk”, zegt studente Lotte Geurkink. “Je hebt eigenlijk helemaal niet in de gaten dat zoveel mensen in de omgeving naar de Voedselbank moeten.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.