Ulft, Netherlands

Stroomlijn van TenneT gaat de grens over

Regio8 | 27 maart 2018 13:57 | Aangepast op 27 maart 2018 13:57

“Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan het Nederlandse deel van de hoogspanningsverbinding Doetinchem en Wesel”, vertelt Matthijs Coops van TenneT. De netbeheerder is al ruim twee jaar bezig met de volledige nieuwe 380 kV-stroomlijn. In totaal is er zestig kilometer aan stroommasten aangelegd van Doetinchem naar Wesel. De twee landen worden met elkaar verbonden middels een kabel die over de grens wordt getrokken naar de eerste Duitse mast. Amprion, de Duitse tegenhanger van TenneT, is bezig de verbinding daar ook klaar te maken.

Aan de Nederlandse kant wordt ondertussen al begonnen met opruimwerkzaamheden. “Dura Vermeer - SPIE heeft voor het project meer dan twaalf kilometer aan bouwwegen gelegd”, vertelt Gertjan Broekhuis, omgevingsmanager van het aannemersbedrijf. “We zijn nu heel druk om dat allemaal ook weer op te ruimen. Daarnaast zijn we hier te gast op percelen van boeren en dat houdt in dat we de percelen ook weer moeten herstellen. Daar zijn we nog tot het einde van het jaar heel erg druk mee.”

Coops laat weten dat daarna samen met de Duitsers de volledige stroomverbinding getest gaat worden. “Dat zal na de zomer zijn. Dan kan de stroom tussen Nederland en Duitsland netjes worden uitgewisseld.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Lampjes, liedjes en lange tradities: Sint Maarten blijft in Duitsland groots boven ‘elfde van de elfde’ start carnaval

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is Sint Maarten een springle...

Oude IJsselstreek herstelt tikfout APV, toch geen carbid op Nieuwjaarsdag

De gemeente Oude IJsselstreek past kort voor oud en nieuw nog even de Algemene Plaatselijke Verorden...

Lochem wil afvaldump tegengaan met containertuintjes: ‘Het is iedere dag raak’

De gemeente Lochem heeft een waar afvalprobleem. Verschillende soorten afval belanden steeds vaker n...

Cadeau van Duitse profvoetballer Gosens aan 'zijn' Elten krijgt vorm

De plannen voor een grote bos-speelplaats op de Eltenberg krijgen nu echt vorm. Met de ondertekening...

Achterhoek bouwt aan zorgzame regio: vijfduizend extra woningen nodig

Tot 2031 zijn er in de Achterhoek zo’n vijfduizend extra woningen nodig voor ouderen en kwetsbare gr...

Vrachtwagen ramt meerdere bomen op Borculoseweg, chauffeur blijft ongedeerd

Bij een eenzijdig ongeval op de Borculoseweg in Barchem is donderdagochtend een vrachtwagen, geladen...