Ulft, Netherlands

Strijdend De Graafschap pakt punt in derby

Regio8 | 23 december 2018 17:13 | Aangepast op 23 december 2018 17:13

Vanaf begin af aan toonde De Graafschap lef en bleef het op basis van strijd overeind. In de fase wanneer de Arnhemmers sterker werden, poeierde Frank Olijve fraai de 1-0 binnen en liet hij doelman Eduardo kansloos. Jordy Tutuarima had na een goede combinatie de 2-0 op zijn schoen, maar zijn poging schoof uiteindelijk voorlangs. Furdjel Narsingh stuitte op Eduardo. Aan de andere kant kwam De Graafschap met de schrik vrij toen Rasmus Thelander uit het niets op de paal knikte. De gelijkmaker viel alsnog vlak voor rust, nadat Martin Odegaard vanaf de zestien vrij in kon schieten.

Na rust bleef het een levendige partij. De Graafschap ging op jacht na een nieuwe voorsprong en kreeg die ook. Na een steekpass van Youssef El Jebli kon Furdjel Narsingh op snelheid diep gaan, de rappe aanvaller verschalkte Eduardo met een bal door het midden (2-1). De Graafschap vergat zichzelf daarna te belonen en het verschil in doelpunten te vergroten. Nog geen tien minuten later maakte Vitesse gelijk, toen Matus Bero zich vrij draaide van Ted van de Pavert en in de lange hoek doelman Agil Etemadi verschalkte. Etemadi - die de tweede helft speelde met een gekneusde rib - voorkwam later dat Bryan Linssen trefzeker kon zijn. Invaller Delano Burgzorg schoot voor de Superboeren nog voorlangs, maar dichter bij drie punten kwam De Graafschap ook niet meer.

Door dit gelijkspel in de Gelderse derby sluit De Graafschap de eerste seizoenshelft af als nummer laatst van de Eredivisie, met drie punten verschil op de concurrenten FC Groningen, PEC Zwolle en NAC Breda. Na het trainingskamp in Spanje opent De Graafschap het nieuwe jaar met een thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard.

Foto: Joop Kappert

Lees ook

Inloophuis in Doetinchem ondersteunt al 12,5 jaar iedereen die met kanker te maken heeft

Het Oude IJssel Huis in Doetinchem is voor veel mensen een belangrijke plek. De deuren staan open vo...

GroenLinks-PvdA Lochem boos om afschrikmethode met dode kraaien

GroenLinks-PvdA Lochem maakt zich boos om de meerdere dode kraaien die in Lochem hangen om andere vo...

Varssevelder (22) negeert stopteken en crasht; reed onder invloed en zonder geldig rijbewijs

De automobilist die zondagavond gewond raakte bij een eenzijdig ongeval aan de Korenburgerveenweg in...

SP Doetinchem niet bij gemeenteraadsverkiezingen 2026

SP Doetinchem verschijnt bij de komende gemeenteraadsverkiezingen niet op de kieslijst. De afdeling ...

Starterslening in Lochem gaat omhoog naar landelijke maximum 50.000 euro

De starterslening voor woningzoekenden in Lochem gaat omhoog naar 50.000 euro. Het bedrag staat nu a...

Grenscontroles Nederland gaan half jaar langer door

De grenscontroles bij de Nederlandse grens gaan een half jaar langer door. Dat maakte minister David...