gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Duitse Politieauto 5

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op

Volgens het Duitse Openbaar Ministerie lieten de drie, achttien vooral Roemeense uitzendkrachten te veel betalen voor woonruimte in Goch, net over de grens. De werknemers betaalden 320 euro per maand voor een bed in een gedeelde kamer, terwijl een vergelijkbare huur volgens justitie rond de 128 euro zou liggen. Dat bedrag werd op hun loon ingehouden. 

De mannen van 36, 40 en 57 jaar hebben volgens het Duitse OM vooral personeel geworven in Roemenië voor werk in Nederlandse slachthuizen in de grensstreek. Een groot deel van deze arbeidsmigranten zou in de periode van 2019 tot en met 2022 gehuisvest zijn in Goch, meldt Omroep Gelderland.

'Moderne slavernij'
Het vragen van zogeheten woekerhuur is in Duitsland strafbaar. De uitzendkrachten zouden voor ruim 77.000 euro benadeeld zijn. De strafzaak volgt op grootschalige invallen van de Duitse politie in woningen voor arbeidsmigranten in 2022. 

De toenmalige minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Noordrijn-Westfalen sprak destijds van 'moderne slavernij'. De Nederlandse verdachten kunnen een jarenlange gevangenisstraf krijgen, van 6 maanden tot tien jaar.

De uitzendkrachten zouden vanwege taalachterstand en geldgebrek niet in staat zijn een andere woonruimte te vinden in Nederland of Duitsland. Het OM stelt dat er sprake was van een structurele afhankelijkheidsrelatie tussen de uitzendkrachten en de verdachten, waardoor zij gedwongen zouden zijn geweest het huuraanbod te accepteren.

Eerdere veroordeling
Bronnen bevestigden aan Nieuwsuur dat de drie verdachten verbonden zijn aan RMS Meat Specialist, voorheen bekend als Reyhan. Het uitzendbureau voor de vleessector in 's-Heerenberg kwam al meerdere keren negatief in de publiciteit, onder meer vanwege te lage lonen, slechte huisvesting en een Nederlandse strafzaak over verduistering van salaris van medewerkers. Daarnaast is een manager van het bedrijf vijf jaar geleden veroordeeld voor mishandeling.

Een woordvoerder van het uitzendbureau laat in een reactie aan Nieuwsuur weten na bespreking met hun juridisch adviseurs ervan uit te gaan dat 'de gerezen verdenking ten onrechte is ontstaan en dat er geen strafrechtelijke veroordeling zal volgen'. Verder wil de woordvoerder geen inhoudelijke mededelingen doen.

Het is nog niet duidelijk wanneer de zaak inhoudelijk wordt behandeld. Een manager van RMS zei in december 2023 dat het uitzendbureau na de periode waarop de verdenkingen betrekking hebben de eigen werkwijze heeft verbeterd, net als de leefomstandigheden van arbeidsmigranten.

 

Lees ook

Erwin Versteeg

Erwin Versteeg na nipte benoeming wethouder in Berkelland

Erwin Versteeg is dinsdagavond tijdens de raadsvergadering in Borculo benoemd tot wethouder in Berkelland namens Samen voor Berkelland. Het werd een nipte benoeming, met dertien tegenstemmen en veertien voor.

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.

weth bland

Benoeming Versteeg lijkt geen appeltje-eitje in Berkelland

Wordt Erwin Versteeg de opvolger van Ton Koenderink als wethouder namens Samen voor Berkelland (SvB) in de gemeente Berkelland? Vanavond hakken de 27 raadsleden – geheim en op persoonlijke titel – de knoop door over de ook al omstreden kandidaat uit Enschede.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 22.39.25

Grote brand bij afvalverwerker in Dinxperlo, bluswerkzaamheden nog bezig

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Helmkamp in Dinxperlo is maandagavond een grote brand uitgebroken in een berg afval. De brandweer is de hele nacht bezig geweest met het bestrijden van het vuur.