Ulft, Netherlands

Streep door Sinterklaas in de Achterhoek

Huis Bergh in ’s-Heerenberg zet vanwege het coronavirus een streep door het sinterklaasfeest in het kasteel. Ook in Aalten, Bredevoort en Dinxperlo is dit jaar geen feestelijke intocht van de goedheiligman.
Regio8 | 14 september 2020 17:22 | Aangepast op 14 september 2020 17:22
“Een jaar zonder Sinterklaas in Huis Bergh is ondenkbaar”, zegt medeorganisator Jeroen Giezenaar ernstig. “Normaal komen er duizenden kinderen naar de sinterklaasviering op het kasteel. Er moet dus een alternatief komen.” De organisatie laat weten dat ze door de kleine ruimtes en doorgangen de veiligheid van de bezoekers niet kunnen garanderen tijdens de coronacrisis. Giezenaar hoopt binnenkort meer te melden over de alternatieve versie van het kinderfeest. Over het doorgaan van de intocht van de goedheiligman in ’s-Heerenberg en Lengel is vooralsnog niets bekend.

Ook de gemeente Aalten kan vanwege het coronavirus de veiligheid voor toeschouwers tijdens een intocht niet garanderen. De sinterklaascomités in Aalten, Bredevoort en Dinxperlo zetten daarom na overleg met de gemeente een streep door het sinterklaasfeest. “Met elkaar werd al snel de conclusie getrokken dat een traditionele intocht van Sinterklaas en zijn pieten niet mogelijk is dit jaar”, aldus burgemeester Anton Stapelkamp. Evenals in ’s-Heerenberg kijken de drie comités welke kleinschalige alternatieven wel mogelijk zijn.

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...