Ulft, Netherlands

Streep door Bevrijdingsspektakel in Etten

Het bevrijdingsspektakel van het Ettens Mannenkoor onder de naam ‘Van Bezetting tot Vrijheid’ is definitief afgelast. Ondanks de recente versoepelingen wil de organisatie niet het risico lopen dat het evenement in oktober opnieuw moet worden uitgesteld.
Tim Rondeel | 18 maart 2022 14:39 | Aangepast op 18 maart 2022 14:39
“In de bijna 110-jarige geschiedenis van het Ettens Mannenkoor is het niet doorgaan van dit bevrijdingsevenement, wat een historisch hoogtepunt had moeten worden, een enorme teleurstelling” , aldus voorzitter Niels Berendsen namens het Ettens Mannenkoor. “Vijf jaren van noeste arbeid zijn verloren gegaan en wat hadden wij onze bevrijders van de Tweede Wereldoorlog graag willen danken en eren voor hun heldendaden.”

In eerste instantie stond het openluchtspel in de agenda voor juni 2020, maar dit werd al snel verplaatst naar juni 2021 en later naar oktober 2022. Nu heeft de organisatie besloten om een definitieve streep te zetten. “Ondanks dat het land nu weer te maken heeft met de broodnodige versoepelingen is er geen enkele instantie of adviesorgaan die kan garanderen dat de situatie zo zal blijven”, aldus de voorzitter. “Je verzekeren tegen corona lukt niet.”

Geld terug
De organisatie geeft mensen die reeds een kaart hadden aangeschaft de gelegenheid om de kaarten in te leveren. “Het geld van de kaarten die niet zijn ingeleverd vloeit dan terug in de kas van het Ettens Mannenkoor”, laat Berendsen weten. “Geld dat het koor heel goed kan gebruiken om het hoofd boven water te houden in deze bijzonder zware tijden voor vrijwel alle culturele verenigingen in het land.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Helikopter zorgt voor spektakel bij renovatie Kasteel Huis Bergh

Een opvallend beeld in 's-Heerenberg. Bij Kasteel Huis Bergh werden woensdagochtend met een helikopt...