Ulft, Netherlands

Stormloop op biologische groenten uit Wehl

De coronacrisis zorgt voor een explosie van de vraag naar groenten bij een biologische boerderij in Wehl. Erik Smeenk en Wilma Kraaij brengen hun producten in samenwerking met andere bioboeren uit de regio aan de man, maar ook bij hun eigen boerderijwinkel loopt het storm.
Regio8 | 2 september 2020 17:01 | Aangepast op 2 september 2020 17:01

"Sinds maart hebben we toch al veertig tot vijftig nieuwe aanmeldingen voor de pakketten die we verkopen", zegt eigenaar Erik Smeenk. "De eerste weken kwamen er tien aanmeldingen per week binnen. Dat ging heel hard. We hebben ook nog een winkel bij ons bedrijf, daar merken we dat de omzet echt veel hoger geworden is." Kraaij zag dat klanten de afgelopen tijd tot buiten de winkel in de rij stonden: "Ze stonden met een tasje in de handen achter elkaar te wachten tot ze de winkel in konden. Voor sommige bedrijven was de coronacrisis rampzalig, wij hebben er positieve effecten van ervaren."

Eerder verkochten Smeenk en Kraaij al hun eigen pakketten. Eind 2019 bereiden ze hun aanbod uit toen ze het concept 'Achterhoek Pakket' overnamen van de toenmalige eigenaren daarvan. Het tweetal kiest er heel bewust voor om hun groenten zelf op de markt te brengen. "We vinden het heel fijn om direct aan de klant te leveren", aldus Kraaij. "Dat vonden we al en nu hebben we een extra sprong met het bedrijf kunnen maken. De korte lijnen vinden wij erg prettig."

Palmkool en sperziebonen
Het pakket ontstaat na nauw overleg met de overige aangesloten biologische boeren uit de regio. Wat de klanten van Smeenk en Kraaij precies in hun pakket krijgen is iedere week anders. "In principe is het een verrassingspakket", legt Smeenk uit, die het wekelijks aantal verkochte pakketten zag stijgen van tweehonderd naar 250. "Deze week zit er bijvoorbeeld pompoen, waspeen, palmkool, sperziebonen en broccoli in."

Foto: REGIO8

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...