gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stichting Pak An ontvangt ruim 135 plannen

8f8cd4a536dcfd511a3dc2c14f63f16f.jpg
Redactie REGIO8 |
“Ons doel is ideeën die bijdragen aan de toekomst van de Achterhoek te ondersteunen. Goede voorstellen kunnen door iedereen in Nederland worden ingediend, zolang de resultaten maar ten goede komen aan de Achterhoek. Plannen die gehonoreerd worden krijgen persoonlijke coaching bij de realisatie, inzet van netwerk en publiciteit, en/of een financiële bijdrage’’, laat directeur Johan Godschalk weten. ‘’De financiële bijdrage mag terugbetaald worden aan de stichting, zodat daarmee weer anderen geholpen kunnen worden.”

Onder de plannen bevinden zich onder meer pop-up restaurants, een website voor hotspots in de Achterhoek en zelfs een whiskydestilleerderij. “Dit laat zien hoe divers de plannen van karakter en omvang zijn. Maar er is wel een gemene deler, namelijk dat de Achterhoek er nog aantrekkelijker van wordt.”

Plannen om de Achterhoek mooier te maken kunnen nog steeds worden ingediend. Jaarlijks steken Grolsch en De Feestfabriek minimaal 50.000 euro in de initiatieven die binnenkomen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Gijs Korenblik (foto Erik Carriere).jpg

Wordt Doetinchemmer Gijs Korenblik beste filmleraar van het land? ‘Een leuk dagje uit’

De beste filmleraar van Gelderland en Overijssel is hij al. Maar Doetinchemmer Gijs Korenblik kan woensdagmiddag een grotere prijs binnenslepen. De docent maakt namelijk kans op de landelijke titel Filmleraar van 2025/2026.

SportverkiezingDTC20.jpg

Doetinchem viert sportieve topprestaties tijdens jaarlijkse sportverkiezing

Het Amphion Theater in Doetinchem vormde maandagavond opnieuw het decor van de jaarlijkse Sportverkiezing. Tijdens deze feestelijke avond werden lokale sporters, verenigingen en vrijwilligers in het zonnetje gezet. Grote winnaars waren BMX’er Michelle Wissing, die werd uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar, en baanwielrenner Loris Leneman, die de titel Sportman van het Jaar in de wacht sleepte.

a12.jpg

Grote verkeershinder op komst bij IJsselbrug A12: eerste werkzaamheden van start

Achterhoekers die de komende tijd met de auto richting Arnhem gaan moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met extra reistijd ongeveer 60 minuten. Op 7 april starten ze met groot onderhoud aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Op dit moment worden 's nachts al extra werkzaamheden verricht.

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.