Ulft, Nederland
Terug

Stationsgebouw Vorden wordt toch geen 'chocoladedroom'

631bd75ef2e556fce87b27867a647645.jpg

De verkoop van het voormalige stationsgebouw in Vorden aan Chocolaterie Magdalena gaat niet door. Door de stijgende bouwkosten en inflatie zijn de financiële risico's voor de ondernemers te groot geworden.

Tim Rondeel |
"Daarom is in goed overleg met de gemeente besloten om de verkoop van het stationsgebouw aan de Chocolaterie niet door te laten gaan", laat de gemeente in een persbericht weten. De locatie was een droom voor ondernemers Michael Bink en Magdalena Haverkamp. “We willen er een lust voor het oog van maken”, liet Bink eerder weten. “De entree is nu niet mooi, je kijkt tegen een verwaarloosd pand aan.” Deze droom gaat nu dus niet door voor de ondernemers. Om het stationsgebouw te kunnen aankopen kregen de ondernemers hulp van de gemeente. Bronckhorst kocht het leegstaande stationsgebouw voor een ‘marktconforme prijs’ van 359.000 euro aan, waarna het voor minimaal 159.000 euro zou worden doorverkocht. In deze kosten werd ook een eenmalige subsidie verwerkt voor de restauratie van het stationsgebouw.

De Chocolaterie heeft op dit moment twee vestigingen in de gemeente, in Vierakker en Bronkhorst. Met de komst van de nieuwe locatie in Vorden zou betekenen dat Chocolaterie Magdalena de huidige locatie in Vierakker zou sluiten. "Nu de verhuizing van onze Chocolaterie naar het stationsgebouw niet doorgaat ontstaat er ook voor ons een nieuwe situatie met nieuwe mogelijkheden", geeft eigenaar Bink aan. "Wij zijn van plan in de gemeente Bronckhorst te blijven. Daar zullen wij met opgeheven hoofd verder gaan met onze passie voor het chocolade-ambacht."

Bronckhorst blijft de baas
Nu de verkoop niet doorgaat blijft Bronckhorst eigenaar van het pand. Het is nog niet bekend wat er nu met het leegstaande pand gebeurt. “Doel blijft om het monumentale pand in ere te herstellen en om het een duurzame nieuwe functie te geven", aldus wethouder Wilko Pelgrom. "Daar gaan we bij de gemeente mee aan de slag."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

Elten0.png

Ondernemers in Elten voelen gevolgen van grensmaatregelen, politiek kijkt naar Berlijn

Ondernemers in Elten merken dat hun omzet terugloopt door de verkeersmaatregelen bij de grens met Nederland waar eenrichtingsverkeer is ingesteld richting de grens.Tegelijkertijd richt de Duitse lokale politiek zich vooral op Berlijn, waardoor er weinig druk op de gemeente Montferland wordt uitgeoefend.

MarinusFluitje0.jpg

De Graafschap op bezoek in Maastricht: kleine kans op periodewinst

De Graafschap reist vrijdag af naar het diepe zuiden. In Maastricht wacht een ontmoeting met MVV Maastricht. Bij winst op de huidige nummer zeventien van de Eerste Divisie maken de Doetinchemmers zelfs nog kans op de derdeperiodetitel, al lijkt de focus daar niet op te liggen.

brugLochem4.jpg

Dodelijk brugongeval Lochem: partijen brachten risico’s niet goed in kaart

De partijen die betrokken waren bij de bouw van de Nettelhorsterbrug over het Twentekanaal in Lochem hebben de risico’s vooraf onvoldoende in kaart gebracht. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na het dodelijke ongeval in februari 2024.

semvijverberg0.jpg

Advocaten moeder baby Sem willen nieuw onderzoek in hoger beroep

De advocaten van de moeder van baby Sem Vijverberg willen in hoger beroep nieuw forensisch en medisch onderzoek laten doen naar de dood van het pasgeboren jongetje, schrijft Omroep Gelderland. Dat bleek woensdag tijdens de eerste zitting bij het gerechtshof in Arnhem.

VanKeukentafelNaarKieslijst1.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Sjaak sr., Geerdy en Sjaak jr. Böhmer in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft het succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze serie trappen we af met een bijzondere samenstelling: vader Sjaak sr. én moeder Geerdy staan samen met zoon Sjaak Böhmer jr. op de kieslijst voor Lokaal Belang Montferland.

Schermafbeelding 2026-02-26 100344.png

Motorrijdster komt ten val bij aanrijding in Zelhem

Een motorrijdster is op de kruising van de Stikkenweg met de Doetinchemseweg in Zelhem woensdagavond ten val gekomen na een aanrijding met een personenauto. De bestuurder van de auto zag bij het afslaan de motorrijdster over het hoofd.