gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stationsgebouw Vorden wordt toch geen 'chocoladedroom'

631bd75ef2e556fce87b27867a647645.jpg

De verkoop van het voormalige stationsgebouw in Vorden aan Chocolaterie Magdalena gaat niet door. Door de stijgende bouwkosten en inflatie zijn de financiële risico's voor de ondernemers te groot geworden.

Tim Rondeel |
"Daarom is in goed overleg met de gemeente besloten om de verkoop van het stationsgebouw aan de Chocolaterie niet door te laten gaan", laat de gemeente in een persbericht weten. De locatie was een droom voor ondernemers Michael Bink en Magdalena Haverkamp. “We willen er een lust voor het oog van maken”, liet Bink eerder weten. “De entree is nu niet mooi, je kijkt tegen een verwaarloosd pand aan.” Deze droom gaat nu dus niet door voor de ondernemers. Om het stationsgebouw te kunnen aankopen kregen de ondernemers hulp van de gemeente. Bronckhorst kocht het leegstaande stationsgebouw voor een ‘marktconforme prijs’ van 359.000 euro aan, waarna het voor minimaal 159.000 euro zou worden doorverkocht. In deze kosten werd ook een eenmalige subsidie verwerkt voor de restauratie van het stationsgebouw.

De Chocolaterie heeft op dit moment twee vestigingen in de gemeente, in Vierakker en Bronkhorst. Met de komst van de nieuwe locatie in Vorden zou betekenen dat Chocolaterie Magdalena de huidige locatie in Vierakker zou sluiten. "Nu de verhuizing van onze Chocolaterie naar het stationsgebouw niet doorgaat ontstaat er ook voor ons een nieuwe situatie met nieuwe mogelijkheden", geeft eigenaar Bink aan. "Wij zijn van plan in de gemeente Bronckhorst te blijven. Daar zullen wij met opgeheven hoofd verder gaan met onze passie voor het chocolade-ambacht."

Bronckhorst blijft de baas
Nu de verkoop niet doorgaat blijft Bronckhorst eigenaar van het pand. Het is nog niet bekend wat er nu met het leegstaande pand gebeurt. “Doel blijft om het monumentale pand in ere te herstellen en om het een duurzame nieuwe functie te geven", aldus wethouder Wilko Pelgrom. "Daar gaan we bij de gemeente mee aan de slag."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.