gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stationsgebouw Vorden wordt toch geen 'chocoladedroom'

631bd75ef2e556fce87b27867a647645.jpg

De verkoop van het voormalige stationsgebouw in Vorden aan Chocolaterie Magdalena gaat niet door. Door de stijgende bouwkosten en inflatie zijn de financiële risico's voor de ondernemers te groot geworden.

Tim Rondeel |
"Daarom is in goed overleg met de gemeente besloten om de verkoop van het stationsgebouw aan de Chocolaterie niet door te laten gaan", laat de gemeente in een persbericht weten. De locatie was een droom voor ondernemers Michael Bink en Magdalena Haverkamp. “We willen er een lust voor het oog van maken”, liet Bink eerder weten. “De entree is nu niet mooi, je kijkt tegen een verwaarloosd pand aan.” Deze droom gaat nu dus niet door voor de ondernemers. Om het stationsgebouw te kunnen aankopen kregen de ondernemers hulp van de gemeente. Bronckhorst kocht het leegstaande stationsgebouw voor een ‘marktconforme prijs’ van 359.000 euro aan, waarna het voor minimaal 159.000 euro zou worden doorverkocht. In deze kosten werd ook een eenmalige subsidie verwerkt voor de restauratie van het stationsgebouw.

De Chocolaterie heeft op dit moment twee vestigingen in de gemeente, in Vierakker en Bronkhorst. Met de komst van de nieuwe locatie in Vorden zou betekenen dat Chocolaterie Magdalena de huidige locatie in Vierakker zou sluiten. "Nu de verhuizing van onze Chocolaterie naar het stationsgebouw niet doorgaat ontstaat er ook voor ons een nieuwe situatie met nieuwe mogelijkheden", geeft eigenaar Bink aan. "Wij zijn van plan in de gemeente Bronckhorst te blijven. Daar zullen wij met opgeheven hoofd verder gaan met onze passie voor het chocolade-ambacht."

Bronckhorst blijft de baas
Nu de verkoop niet doorgaat blijft Bronckhorst eigenaar van het pand. Het is nog niet bekend wat er nu met het leegstaande pand gebeurt. “Doel blijft om het monumentale pand in ere te herstellen en om het een duurzame nieuwe functie te geven", aldus wethouder Wilko Pelgrom. "Daar gaan we bij de gemeente mee aan de slag."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.

A12.png

Rijkswaterstaat waarschuwt voor vertraging op A12: 'Forse hinder op donderdag'

Rijkswaterstaat verwacht op donderdagochtend wél forse verkeershinder wegens de afsluitingen van de IJsselbrug. Wie woensdagochtend vanaf Duiven de brug in de A12 over ging, merkte dat alle rijbanen gewoon open waren, ondanks waarschuwingen van Rijkswaterstaat. Op woensdagavond verandert de verkeerssituatie echter, waardoor er vanaf donderdag nog maar twee rijbanen open zijn.

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.