Ulft, Nederland
Terug

Stationsgebouw Vorden wordt toch geen 'chocoladedroom'

631bd75ef2e556fce87b27867a647645.jpg

De verkoop van het voormalige stationsgebouw in Vorden aan Chocolaterie Magdalena gaat niet door. Door de stijgende bouwkosten en inflatie zijn de financiële risico's voor de ondernemers te groot geworden.

Tim Rondeel |
"Daarom is in goed overleg met de gemeente besloten om de verkoop van het stationsgebouw aan de Chocolaterie niet door te laten gaan", laat de gemeente in een persbericht weten. De locatie was een droom voor ondernemers Michael Bink en Magdalena Haverkamp. “We willen er een lust voor het oog van maken”, liet Bink eerder weten. “De entree is nu niet mooi, je kijkt tegen een verwaarloosd pand aan.” Deze droom gaat nu dus niet door voor de ondernemers. Om het stationsgebouw te kunnen aankopen kregen de ondernemers hulp van de gemeente. Bronckhorst kocht het leegstaande stationsgebouw voor een ‘marktconforme prijs’ van 359.000 euro aan, waarna het voor minimaal 159.000 euro zou worden doorverkocht. In deze kosten werd ook een eenmalige subsidie verwerkt voor de restauratie van het stationsgebouw.

De Chocolaterie heeft op dit moment twee vestigingen in de gemeente, in Vierakker en Bronkhorst. Met de komst van de nieuwe locatie in Vorden zou betekenen dat Chocolaterie Magdalena de huidige locatie in Vierakker zou sluiten. "Nu de verhuizing van onze Chocolaterie naar het stationsgebouw niet doorgaat ontstaat er ook voor ons een nieuwe situatie met nieuwe mogelijkheden", geeft eigenaar Bink aan. "Wij zijn van plan in de gemeente Bronckhorst te blijven. Daar zullen wij met opgeheven hoofd verder gaan met onze passie voor het chocolade-ambacht."

Bronckhorst blijft de baas
Nu de verkoop niet doorgaat blijft Bronckhorst eigenaar van het pand. Het is nog niet bekend wat er nu met het leegstaande pand gebeurt. “Doel blijft om het monumentale pand in ere te herstellen en om het een duurzame nieuwe functie te geven", aldus wethouder Wilko Pelgrom. "Daar gaan we bij de gemeente mee aan de slag."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.