gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg
Foto: REGIO8

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

Bij een doorzoeking van zijn woning trof de politie op 23 gegevensdragers en in een online opslagaccount (Dropbox) een zeer grote hoeveelheid beeldmateriaal aan: ruim 46.000 afbeeldingen en 472 video’s. Volgens de rechtbank bestond het merendeel van dit materiaal uit beelden van minderjarige jongens tussen de acht en veertien jaar oud die seksuele handelingen verrichtten of op seksuele wijze poseerden.

De verdachte verklaarde dat hij zich niet bewust was van de aanwezigheid van de kinderporno. Hij gaf aan dat hij zich een deel van zijn handelen niet kon herinneren, omdat hij in een donkere periode in zijn leven zat. Ook stelde hij dat het materiaal mogelijk onbedoeld was gedownload tijdens het binnenhalen van films, muziek of pornografie voor volwassenen.

De rechtbank achtte deze verklaringen niet geloofwaardig. Volgens de rechters is het onaannemelijk dat een dergelijke omvang aan materiaal per ongeluk wordt gedownload en opgeslagen.

Niet alleen bezit, ook verspreiding
Naast het bezit achtte de rechtbank ook bewezen dat de man kinderporno heeft verspreid. Het bezit vond plaats in de periode van 2021 tot 2024, terwijl de verspreiding al eerder gebeurde, tussen 2014 en 2018. Daarnaast werd de man veroordeeld voor het bezit van 150 milliliter GHB.

Zwaardere weging vanwege functie
De rechtbank rekent het de man zwaar aan dat hij werkzaam was bij het Openbaar Ministerie en daar een leidinggevende functie bekleedde. Volgens de rechters heeft hij daarmee zijn voorbeeldfunctie ernstig geschonden. Ook woog mee dat de verdachte geen volledige verantwoordelijkheid nam voor zijn daden en de schuld deels bij anderen legde.

Straf lager dan eis
Hoewel het OM een celstraf van 30 maanden had geëist, kwam de rechtbank tot een straf van 24 maanden. Waarom de straf lager uitviel dan de eis, is niet bekend.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-11 at 16.43.04.jpeg

Botsing tussen lesauto en schakelbrommer in Doetinchem

Bij een verkeersongeval op de kruising van de Melkweg met de C. Missetstraat in Doetinchem is maandagmiddag een lesauto in botsing gekomen met een schakelbrommer.

Lambregts20.jpg

Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van Doetinchem: ‘Ik ga nu wat vaker thuis zijn'

Ingrid Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van de gemeente Doetinchem. De 63-jarige CDA-bestuurder was sinds 2014 verantwoordelijk voor onder meer woningbouw, ruimtelijke ontwikkeling en later ook asielbeleid. In die periode veranderde Doetinchem van een gemeente die rekening hield met krimp naar een stad die inzet op groei en woningbouw.

WhatsApp Image 2026-05-11 at 15.22.25.jpeg

VV Vorden neemt vernieuwde sportaccommodatie in gebruik, maar kijkt alweer vooruit

De vernieuwde sportaccommodatie van VV Vorden is afgelopen zaterdag feestelijk in gebruik genomen. Met een feestelijk openingsmoment werd het zogenaamde ‘Masterplan B’ afgerond, tot vreugde van voorzitter Jarno Messing. Volgens hem zit er echter nog wel meer in het vat.

KalfjeSinderen.jpg

Vermist kalfje weer veilig in Sinderense stal: ‘We gaan hem zwerver noemen’

Het waren hectische momenten voor de familie Barink uit Sinderen vorige week. Een zes dagen oud kalfje nam donderdagavond de benen. Inmiddels staat het kalfje weer veilig en gezond in de stal. Hobbyboer Dick Barink doet zijn verhaal: “Het was echt wel even hectisch.”

Gijssel0.png

Wethouder Van Gijssel legt functie in Berkelland neer

Arjen van Gijssel (CDA) is niet langer wethouder in de gemeente Berkelland. Afgelopen zondag heeft hij zijn ontslag aangeboden. Dat is kort voor de finish. Op dinsdag zou het advies voor een nieuwe coalitie gepresenteerd worden, maar er is meer tijd nodig.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Na Hengelo roert ook Vorden zich: 'Geen jonge asielzoekers hier'

Elf omwonenden van een geplande opvang van minderjarige asielzoekers in Vorden en de gemeente Bronckhorst stonden vrijdag in Arnhem tegenover elkaar bij de voorzieningenrechter. Inzet: "Op ons industrieterrein geen opvanglocatie."