gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Chocoladedroom in station Vorden dichtbij

4bd713353560bf958a5f765a337cf8d6.jpg

De droom van Michael Bink en Magdalena Haverkamp om Chocolaterie Magdalena te vestigen in het voormalig stationsgebouw van Vorden lijkt werkelijkheid te worden. De gemeenteraad van Bronckhorst stemde donderdagavond in met de aankoop, ondanks onvrede over de constructie.

 | Aangepast op
Chocolaterie Magdalena wil het enige station in de gemeente Bronckhorst overnemen, opknappen en inzetten als 'chocoladepoort'.
Het hele stationsgebouw wordt daarbij ingezet, deels als woonruimte. Bronckhorst koopt het leegstaande stationsgebouw voor een ‘marktconforme prijs’ van 359.000 euro aan, waarna het voor minimaal 159.000 euro wordt doorverkocht. In deze kosten wordt een eenmalige subsidie verwerkt voor de restauratie van het stationsgebouw. De gemeenteraad ging donderdagavond uiteindelijk akkoord met het voorstel vanwege de uitzichtloosheid van het pand, maar deed dat niet van harte.

De gekozen constructie zorgt, evenals de opstelling van de verkopende partij, voor grote vraagtekens en frustratie bij raadsleden. "Van een gelijk speelveld lijkt geen sprake te zijn", aldus D66-fractievoorzitter Jan Engels, die met zijn partij evenals Gemeentebelangen Bronckhorst-raadslid Robbert van Velsen tegen het voorstel stemde. "Hoeveel partijen hebben de kans om tegen twee ton minder dan de vraagprijs een business case op te zetten? Mocht het oordeel zijn dat er sprake is van staatssteun, is de chocolaterie de dupe. Zij zullen de steun terug moeten betalen."

'Heel Vorden is benaderd'
Ook de wethouder zelf noemt de constructie 'niet de Koninklijke route': "Maar eerlijk gezegd, met deze voorgeschiedenis, vind ik het niet reëel om te denken dat er een horde alternatieven op staat", gaf Buunk aan. "Heel Vorden en omgeving is benaderd om er iets mee te doen." Initiatiefnemers voor andere panden hoeven echter niet dezelfde opstelling van Bronckhorst te verwachten. "Als mensen een monument willen redden, alsjeblieft klop aan", zegt Buunk. "Ik weet er nog wel stuk of twintig, dertig, maar of dat weer tot een constructie als dit zal leiden, ik hoop het niet."

'Heel veel bonbonnetjes'
Ook zetten partijen vraagtekens bij de financiële onderbouwing, "Je moet aardig wat bonbonnetjes per maand verkopen", schetst PvdA-fractievoorzitter Luuk Preijde. "Wij blijven twijfels houden, echter, we hopen zonder meer dat het een succes zal worden." Over de ondernemer maakt wethouder Buunk zich echter geen zorgen: "Ze verkopen niet alleen bonbonnetjes aan mensen die langskomen, maar leveren ook aan bedrijven. En ze zijn actief met workshops. Het is een wat groter bedrijf dan je denkt, en die sprong willen ze maken op een andere locatie."

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.