gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Chocoladedroom in station Vorden dichtbij

4bd713353560bf958a5f765a337cf8d6

De droom van Michael Bink en Magdalena Haverkamp om Chocolaterie Magdalena te vestigen in het voormalig stationsgebouw van Vorden lijkt werkelijkheid te worden. De gemeenteraad van Bronckhorst stemde donderdagavond in met de aankoop, ondanks onvrede over de constructie.

 | Aangepast op
Chocolaterie Magdalena wil het enige station in de gemeente Bronckhorst overnemen, opknappen en inzetten als 'chocoladepoort'.
Het hele stationsgebouw wordt daarbij ingezet, deels als woonruimte. Bronckhorst koopt het leegstaande stationsgebouw voor een ‘marktconforme prijs’ van 359.000 euro aan, waarna het voor minimaal 159.000 euro wordt doorverkocht. In deze kosten wordt een eenmalige subsidie verwerkt voor de restauratie van het stationsgebouw. De gemeenteraad ging donderdagavond uiteindelijk akkoord met het voorstel vanwege de uitzichtloosheid van het pand, maar deed dat niet van harte.

De gekozen constructie zorgt, evenals de opstelling van de verkopende partij, voor grote vraagtekens en frustratie bij raadsleden. "Van een gelijk speelveld lijkt geen sprake te zijn", aldus D66-fractievoorzitter Jan Engels, die met zijn partij evenals Gemeentebelangen Bronckhorst-raadslid Robbert van Velsen tegen het voorstel stemde. "Hoeveel partijen hebben de kans om tegen twee ton minder dan de vraagprijs een business case op te zetten? Mocht het oordeel zijn dat er sprake is van staatssteun, is de chocolaterie de dupe. Zij zullen de steun terug moeten betalen."

'Heel Vorden is benaderd'
Ook de wethouder zelf noemt de constructie 'niet de Koninklijke route': "Maar eerlijk gezegd, met deze voorgeschiedenis, vind ik het niet reëel om te denken dat er een horde alternatieven op staat", gaf Buunk aan. "Heel Vorden en omgeving is benaderd om er iets mee te doen." Initiatiefnemers voor andere panden hoeven echter niet dezelfde opstelling van Bronckhorst te verwachten. "Als mensen een monument willen redden, alsjeblieft klop aan", zegt Buunk. "Ik weet er nog wel stuk of twintig, dertig, maar of dat weer tot een constructie als dit zal leiden, ik hoop het niet."

'Heel veel bonbonnetjes'
Ook zetten partijen vraagtekens bij de financiële onderbouwing, "Je moet aardig wat bonbonnetjes per maand verkopen", schetst PvdA-fractievoorzitter Luuk Preijde. "Wij blijven twijfels houden, echter, we hopen zonder meer dat het een succes zal worden." Over de ondernemer maakt wethouder Buunk zich echter geen zorgen: "Ze verkopen niet alleen bonbonnetjes aan mensen die langskomen, maar leveren ook aan bedrijven. En ze zijn actief met workshops. Het is een wat groter bedrijf dan je denkt, en die sprong willen ze maken op een andere locatie."

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

FOTO VAN GLD

Inwoners Barchem strijden tot de rechter om komst zonnepark te voorkomen

De publieke tribune in de rechtbank in Arnhem zit maandagochtend goed vol. Inwoners uit het buitengebied van Barchem verzetten zich tegen de aanleg van een zonnepark en komen dat bij de bestuursrechter toelichten. Samen met hun advocaat en verschillende deskundigen proberen zij de rechter ervan te overtuigen dat een zonnepark van 16 hectare, ongeveer 22 voetbalvelden groot, niet de juiste keuze is.

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.