gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Chocoladedroom in station Vorden dichtbij

4bd713353560bf958a5f765a337cf8d6

De droom van Michael Bink en Magdalena Haverkamp om Chocolaterie Magdalena te vestigen in het voormalig stationsgebouw van Vorden lijkt werkelijkheid te worden. De gemeenteraad van Bronckhorst stemde donderdagavond in met de aankoop, ondanks onvrede over de constructie.

 | Aangepast op
Chocolaterie Magdalena wil het enige station in de gemeente Bronckhorst overnemen, opknappen en inzetten als 'chocoladepoort'.
Het hele stationsgebouw wordt daarbij ingezet, deels als woonruimte. Bronckhorst koopt het leegstaande stationsgebouw voor een ‘marktconforme prijs’ van 359.000 euro aan, waarna het voor minimaal 159.000 euro wordt doorverkocht. In deze kosten wordt een eenmalige subsidie verwerkt voor de restauratie van het stationsgebouw. De gemeenteraad ging donderdagavond uiteindelijk akkoord met het voorstel vanwege de uitzichtloosheid van het pand, maar deed dat niet van harte.

De gekozen constructie zorgt, evenals de opstelling van de verkopende partij, voor grote vraagtekens en frustratie bij raadsleden. "Van een gelijk speelveld lijkt geen sprake te zijn", aldus D66-fractievoorzitter Jan Engels, die met zijn partij evenals Gemeentebelangen Bronckhorst-raadslid Robbert van Velsen tegen het voorstel stemde. "Hoeveel partijen hebben de kans om tegen twee ton minder dan de vraagprijs een business case op te zetten? Mocht het oordeel zijn dat er sprake is van staatssteun, is de chocolaterie de dupe. Zij zullen de steun terug moeten betalen."

'Heel Vorden is benaderd'
Ook de wethouder zelf noemt de constructie 'niet de Koninklijke route': "Maar eerlijk gezegd, met deze voorgeschiedenis, vind ik het niet reëel om te denken dat er een horde alternatieven op staat", gaf Buunk aan. "Heel Vorden en omgeving is benaderd om er iets mee te doen." Initiatiefnemers voor andere panden hoeven echter niet dezelfde opstelling van Bronckhorst te verwachten. "Als mensen een monument willen redden, alsjeblieft klop aan", zegt Buunk. "Ik weet er nog wel stuk of twintig, dertig, maar of dat weer tot een constructie als dit zal leiden, ik hoop het niet."

'Heel veel bonbonnetjes'
Ook zetten partijen vraagtekens bij de financiële onderbouwing, "Je moet aardig wat bonbonnetjes per maand verkopen", schetst PvdA-fractievoorzitter Luuk Preijde. "Wij blijven twijfels houden, echter, we hopen zonder meer dat het een succes zal worden." Over de ondernemer maakt wethouder Buunk zich echter geen zorgen: "Ze verkopen niet alleen bonbonnetjes aan mensen die langskomen, maar leveren ook aan bedrijven. En ze zijn actief met workshops. Het is een wat groter bedrijf dan je denkt, en die sprong willen ze maken op een andere locatie."

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

ac91cbac-f9da-4c1a-919d-2eb67cafa8bf

De Graafschap verliest ruim van SC Heerenveen en is Kwint maanden kwijt

De Graafschap is vrijdagavond in Akkrum tegen een fikse nederlaag aangelopen. Tegen SC Heerenveen werd het na 120 minuten spelen 7-2. Nadat de Superboeren vorige week vertrouwen tankten door in de eerste oefenwedstrijd te winnen van FC Utrecht, werden ze vrijdagavond geconfronteerd met een andere realiteit.

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.

SalmSalmEdit

Geen troon, wel invloed: bij Gendringen leeft een Duitse vorst in een kasteel

Net over de grens bij Gendringen ligt Anholt, ooit een klein vorstendom met invloed tot in het huidige Nederland en Europa. Nog altijd leeft die geschiedenis voort en dat was te merken toen in juli 2025 honderden inwoners op de been kwamen om Emanuel Fürst zu Salm-Salm als ‘hun Fürst’ te begroeten. Dit gebeurde een jaar nadat Anholt afscheid nam van zijn vader, wijlen Vorst Carl Philipp. Bij de Wasserburg Anholt wachtte hem een officiële inhuldiging door de burgemeester en het schuttersleven van Isselburg.