gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Start van carnaval op stadhuis Doetinchem

289dfdf21cfc51984da1112e906f8206.jpg
Redactie REGIO8 |

"Dit betekent dat wij de macht krijgen over de stad", aldus Ilja Weijers, voorzitter van carnavalsvereniging De Umdraeyers. "Het is een zware opgave, maar ik weet zeker dat Prins Dennis dat goed gaat doen." Rondom de overdracht van de sleutel was er ruimte voor andere plechtigheden als de bordesfoto en het hijsen van het vaandel. "We willen natuurlijk niet alleen de kleuren van De Umdraeyers, maar ook van alle zusterverenigingen", vertelt Weijers, doelend op de verenigingen uit de andere delen van Doetinchem.

"We beginnen nu met de sleuteloverdracht, maar dat is pas het begin", aldus voorzitter Weijers. Naast de grote optocht op zaterdag, volgen zondag en maandag nog diverse activiteiten als de kerkmis en een grote kroegentocht. Dinsdag wordt het carnaval vervolgens afgesloten met de carnavalstalentenshow Voice of Leutekum en de traditionele popverbranding. "Doetinchem ligt plat", aldus Weijers. "Maar wel met een hele feestgedruis."

Foto: REGIO8

Lees ook

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen vijftig minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 19.59.39 (1).jpeg

Wielrenner gewond na val op kruising in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval op de kruising van de Mekersweg met de Oude Winterswijkseweg in Lichtenvoorde is een wielrenner gewond geraakt. De fietser schrok mogelijk van een aantal auto’s en kwam hard ten val.

112dtcgeblurd..jpg

Geen gewonden bij botsing tussen automobilist en fietsers in Doetinchem

Bij een ongeval in Doetinchem zijn woensdagmiddag een automobilist en twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.