gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Start aanleg ruiternetwerk in Montferland

438595eb0b80cc64926c69d614dbcd01.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het is altijd heel makkelijk met ruiters en menners", vindt wethouder Tanja Loeff van Montferland. Zij plaatste vrijdagmiddag samen met gedeputeerde Jan Jacob van Dijk het eerste paaltje van de nieuwe ruiter- en mennerroute. "Die willen met hun paard niet naar een museum of naar stedelijk gebied, die willen door het bos. Daar loopt het pad voor een belangrijk deel en ook een stukje in Duitsland. Dat is ook een heel aantrekkelijk stukje."

"Ik hoop dat we hier een voorbeeld aan nemen", aldus voorzitter Theo van der Heijden van Stichting Ruiteren en Mennen in Nederland. Hij doelt daarmee op de omliggende gemeenten: "Aanvankelijk wilden ze meedoen, maar ze zijn een beetje afwachtend geweest. We hebben aan ruiters en menners, maar ook aan ondernemers en gemeenten een voorbeeld gegeven om hier vol in te investeren." Wethouder Loeff deelt de wens van Van der Heijden. "Ik hoop dat er meer gemeenten mee gaan doen en dat is ook wat de provincie hoopt. Dus dit is een mooi startpunt."

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.